przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 28 marca 2017

Lekcja RP: Karol Szymanowski 

We wtorek 28 marca 2017 roku w Pałacu Prezydenckim odbył się koncert pt. "U źródeł stylu narodowego muzyki polskiej XX wieku", upamiętniający 80. rocznicę śmierci Karola Szymanowskiego. 
Wtorek, 21 lutego 2017

Lekcja RP w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego 

We wtorek w trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Pałacu Prezydenckim odbyła się z udziałem Pary Prezydenckiej Lekcja RP poświęcona polszczyźnie. 
Wtorek, 13 grudnia 2016

Lekcja RP: Nasza solidarność 

W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce odbyła się w Pałacu Prezydenckim uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych kobietom prześladowanym w stanie wojennym z udziałem Prezydenta RP, połączona z Lekcją RP pt. „Nasza solidarność”. 
Poniedziałek, 28 listopada 2016

Lekcja RP: Grób Nieznanego Żołnierza 

Grób Nieznanego Żołnierza to dla Polaków miejsce święte - mówił podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski, otwierając w poniedziałek "Lekcję RP" - lekcję historii, odbywającą się Pałacu Prezydenckim, poświęconą historii grobu-pomnika. 
Środa, 26 października 2016

Lekcja RP: Polskie wynalazki

Spotkanie pt. "Polscy wynalazcy. Polskie wynalazki" poświęcone było przeszłości polskiej wynalazczości oraz współczesnym możliwościom w zakresie innowacyjności, jaką dają m.in. start-upy. 
Piątek, 23 września 2016

Lekcja RP: Komitet Obrony Robotników 

W Pałacu Prezydenckim zainaugurowana została inicjatywa edukacyjna „Lekcja RP”, która w nowym roku szkolnym 2016/2017 odbywać się będzie raz w miesiącu. Pierwsza odsłona „Lekcji RP” poświęcona była działalności Komitetu Obrony Robotników. 
Wtorek, 21 czerwca 2016

Lekcja RP: „Rok 1956 w Polsce i na Węgrzech”

W Belwederze odbyła się we wtorek ostatnia w tym roku szkolnym okolicznościowa lekcja dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, poświęcona tematyce roku 1956 i wydarzeń, jakie miały miejsce w czerwcu w Poznaniu oraz na jesieni w Budapeszcie. 
Piątek, 20 maja 2016

Lekcja RP: Barwy i symbole narodowe 

Dotycząca barw i symboli narodowych lekcja historii dla licealistów odbyła się w piątek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.