przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 23 października 2012

Odznaczenia i nominacje sędziowskie

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz nominacji sędziowskich
fot. Lukasz Kaminski
  |   Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz nominacji sędziowskich Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz nominacji sędziowskich Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz nominacji sędziowskich Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz nominacji sędziowskich Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz nominacji sędziowskich Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz nominacji sędziowskich Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz nominacji sędziowskich Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz nominacji sędziowskich

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe oraz akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowi sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.

 

Prezydent podkreślił podczas wtorkowej uroczystości, że zawód sędziego jest niełatwą służbą, ale jest służbą, która buduje autorytet państwa, zaufanie obywateli do systemu demokratycznego i służbą, która pozwala wierzyć, że sprawiedliwość zawsze jest górą.

 

Bronisław Komorowski życzył sędziom, aby wypełniając niełatwą służbę konkretną treścią kierowali się znajomością prawa, ale także własnym niezależnym sumieniem w ocenie życiowych przypadków, czasem trudnych, nieszczęśliwych przypadków ludzkich, znajdując równowagę między potrzebą sprawiedliwości, potrzebą ukarania i potrzebą dania szansy na poprawę.

 

Odznaczeni zostali:

 

za wybitne zasługi dla wymiaru sprawiedliwości, za kształtowanie zasad demokratycznego państwa prawa i kultury prawnej


KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

1. Edyta Anyżewska
2. Krystyna Borkowska
3. Barbara Gorczycka-Muszyńska
4. Bogusław Gruszczyński
5. Andrzej Grzelak
6. Edward Kierejczyk
7. Elżbieta Stebnicka
8. Jerzy Sulimierski
9. Bożena Walentynowicz

 

Do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego powołani zostali:

 

sędziowie Wojewódzkich Sądów Administracyjnych

 

1.  Maciej BUSZ
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
2.  Tomasz SZMYDT
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie


Sędzia Sądu Apelacyjnego

 

3.  Leszek KULIK
Sąd Apelacyjny w Białymstoku

 

 

sędziowie Sądów Okręgowych

 

4. Iwona ADAMCZYK
Sąd Okręgowy w Szczecinie
5.  Grażyna CIELOCH
Sąd Okręgowy w Kielcach
6.  Edyta FRYCZ
Sąd Okręgowy w Gdańsku

7.  Magdalena KIERSZKA
Sąd Okręgowy w Gdańsku

8.  Grażyna MŁYNARSKA-WRÓBLEWSKA
Sąd Okręgowy w Łodzi

9.  Mieczysław OLIWA
Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

10. Dariusz RUTKOWSKI
Sąd Okręgowy we Wrocławiu
11.  Dorota STAWICKA-MORYC
Sąd Okręgowy we Wrocławiu

12.  Maciej SZULC
Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim

13.  Agnieszka TARASIUK-TKACZUK
Sąd Okręgowy w Szczecinie
14.  Tomasz ZIMMERMANN
Sąd Okręgowy w Gdańsku

 

sędziowie Sądów Rejonowych

 

15.  Magdalena ADAMIEC
Sąd Rejonowy w Cieszynie
16.  Bartosz BARAN
Sąd Rejonowy w Bytomiu

17.  Mariusz BROJEK
Sąd Rejonowy w Łukowie
18.  Agata BURAKOWSKA
Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie
19.  Hanna CHORĄŻAK
Sąd Rejonowy w Łasku

20.  Joanna DOLECKA
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie

21. Aleksander DOMAŃSKI
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie

22.  Małgorzata GRYSKA-WÓJCIK
Sąd Rejonowy w Bytomiu

23. Magdalena HEMERLING
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
24. Gabriela JARAWKA
Sąd Rejonowy w Jastrzębiu Zdroju

25. Zbigniew KLIN
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze

26. Piotr KUBAREK
Sąd Rejonowy w Tychach

27. Maciej LUBIŃSKI
Sąd Rejonowy w Grudziądzu

28.  Izabela MAZUR-CZERNIECKA
Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim
29.  Katarzyna MICHLER-LIBERDA
Sąd Rejonowy w Piasecznie

30.  Monika OSTROWSKA
Sąd Rejonowy w Kraśniku
31.  Paulina PIĄTEK-ITALIANO
Sąd Rejonowy w Pszczynie

32. Małgorzata ROLA
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
33.  Małgorzata RÓŻAŃSKA-PRUS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
34.  Magdalena SŁOWIŃSKA
Sąd Rejonowy Lublin - Zachód w Lublinie
35.  Marzena STROJEK-PERKOWSKA
Sąd Rejonowy w Jastrzębiu Zdroju
36.  Przemysław TELENGA
Sąd Rejonowy Lublin - Zachód w Lublinie
37.  Agnieszka TYSZKIEWICZ
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
38. Grzegorz URBANIK
Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim

39. Andrzej VERTUN
Sąd Rejonowy dla Warszawy - Mokotowa w Warszawie

40. Anna WRÓBEL
Sąd Rejonowy w Chełmie
41. Paweł ZANIEWICZ
Sąd Rejonowy w Garwolinie

 

Sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego

 

42.  major Tomasz KRAJEWSKI
Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie

 

Sędzia Wojskowego Sądu Garnizonowego

 

43. kapitan Rafał SENK
Wojskowy Sąd Garnizonowy we Wrocławiu

 

 

Poleć znajomemu

Sieci społecznościowe

pn wt śr czw pt so nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Zgłoś błąd



Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.