przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 9 lutego 2018

Odznaczenia dla zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu

  |   Odznaczenia dla wybitnych społeczników Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył minister Adam Kwiatkowski Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył minister Adam Kwiatkowski W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył minister Adam Kwiatkowski W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył minister Adam Kwiatkowski W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył minister Adam Kwiatkowski Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył minister Adam Kwiatkowski Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył minister Adam Kwiatkowski W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył minister Adam Kwiatkowski Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył minister Adam Kwiatkowski W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył minister Adam Kwiatkowski

Osoby zasłużone w służbie państwu i społeczeństwu otrzymały w piątek odznaczenia państwowe podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy aktu dekoracji dokonał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

 

Odznaczone zostały osoby zasłużone w służbie państwu i społeczeństwu:

 

za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej i społecznej, za działalność na rzecz rozwoju polskiej kultury oraz kształtowanie postaw patriotycznych

 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

ks. Czesław WALA

ks. Józef WILCZYŃSKI

KRZYŻEM OFICERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

ks. Józef JAKUBIEC

 

za wybitne zasługi na rzecz rozwoju integracji społecznej i resocjalizacji,  za działalność społeczną oraz na rzecz osób potrzebujących pomocy

 

Andrzej BAŁANDYNOWICZ

 

za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej

 

Henryk KONWIŃSKI

 

za wybitne zasługi w działalności związkowej, za wkład w rozwój branży hutniczej

 

Andrzej SZYMAŃSKI

 

za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki

 

Jan SZYNAKA

 

KRZYŻEM KAWALERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego rzemiosła

 

Jerzy BIAŁAS

 

za wybitne zasługi dla rozwoju branży ciepłowniczej w Polsce

 

Grażyna BIELAWSKA-CIEŚLA

 

za wybitne zasługi na rzecz rozwoju oświaty, za działalność społeczną

 

Ewa BRYL

 

za wybitne zasługi w działalności na rzecz kultywowania narodowych tradycji i kształtowania postaw patriotycznych

 

Henryk BUGAJSKI 

 

za wybitne zasługi w propagowaniu wartości i znaczenia rodziny we współczesnym społeczeństwie

 

Kazimierz CIEŚLIK

 

za wybitne zasługi w propagowaniu wartości patriotycznych, za działalność społeczną

 

Stefan MAJERCZAK

 

za wybitne zasługi w pracy na rzecz rozwoju zootechniki, za osiągnięcia w działalności publicznej i organizacyjnej

 

Józef ŚLIWA

 

za wybitne zasługi dla rozwoju ratownictwa górskiego, za działalność szkoleniową oraz na rzecz współpracy transgranicznej w dziedzinie ratownictwa medycznego

 

Mieczysław URBACZKA

 

za wybitne zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa i krzewienia idei czerwonokrzyskiej, za działalność społeczną

 

Zbigniew BAGROWSKI

Stefan CZERNY

Stanisław STASIOWSKI

Zbigniew NESTOROWICZ

 

za wybitne zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

 

Jerzy BALCEREK

Wiesław CZOP

 

za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju lokalnego, w  działalności społecznej i charytatywnej

 

Zbigniew BARAN

Ryszard JARONIEC

Wiesław JOPEK

 

za wybitne zasługi w działalności samorządowej, związkowej i społecznej

 

Władysław BIELAWA

Krystyna CIESZYŃSKA

Jan FRÓG

Mieczysław JANOWSKI

Gabriela KOSSAKOWSKA

Małgorzata MAŃKA-SZULIK

Genowefa POLAK

Edward PORĘBSKI

 

za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej i przedsiębiorczości, za działalność na rzecz społeczności lokalnej

 

Waldemar BILIŃSKI

Jan FETER

Jan KLUK

Jan NALEPA

Jarosław PTASZEK

Adam SMOLIK

Jan SZYMAŃSKI

 

za wybitne zasługi w działalności społecznej  i charytatywnej na rzecz osób potrzebujących pomocy

 

Małgorzata de HAAN

Adolf JABŁOŃSKI

Adam PRZYWARA

Janina SZUBRYT

 

za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej

 

Edward HULEWICZ

Maciej OGAREK

Stanisław STRĄCZEK

 

za wybitne zasługi w działalności na rzecz zachowania i popularyzowania polskiego dziedzictwa kulturowego

 

Leszek LENARCZYK

Romuald NOWAK

 

za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej, za działalność społeczną i charytatywną

 

ks. Romuald BRUDNOWSKI

ks. Józef DOBOSZ

ks. Wiesław KOWALEWSKI

ks. Krzysztof RUSIECKI

pośmiertnie

ks. Bronisław SIEŃCZAK

 

za zasługi w działalności społecznej  i samorządowej

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Marcin KRUPA

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.