przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 27 maja 2018

Odznaczeni podczas uroczystości w Zielonej Górze

  |   Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa lubuskiego, w tym uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa lubuskiego, w tym uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa lubuskiego, w tym uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa lubuskiego, w tym uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa lubuskiego, w tym uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa lubuskiego, w tym uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa lubuskiego, w tym uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa lubuskiego, w tym uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa lubuskiego, w tym uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa lubuskiego, w tym uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa lubuskiego, w tym uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich

27 maja 2018 r. w Zielonej Górze, podczas uroczystych obchodów 58. Rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa lubuskiego, w tym uczestnikom tamtych wydarzeń.

 

Odznaczeni zostali:

 

Uczestnicy Wydarzeń Zielonogórskich z 1960 r.:

 

za wybitne zasługi w działalności na rzecz obrony wartości chrześcijańskich,
za przeciwstawianie się laicyzacji społeczeństwa przez władze PRL

 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

  • Krzysztof DONABIDOWICZ
  • Zenon KAMIŃSKI
  • Witold KOTECKI

pośmiertnie

  • Antoni AJSZPUR
  • Helena LENTOWICZ
  • Ks. Kazimierz MICHALSKI
  • Zygmunt STYPUŁKOWSKI

 

 

Przedstawiciele duchowieństwa:

 

za wybitne zasługi dla społeczności lokalnej, za wspieranie przemian demokratycznych
w Polsce, za pracę duszpasterską

 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ ORDERU ODRODZENIA POLSKI

  • Ksiądz Jerzy NOWACZYK

 

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

  • Ksiądz Eugeniusz JANKIEWICZ

 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRDOZENIA POLSKI

  • Ksiądz Biskup Adam DYCZKOWSKI
  • Ksiądz Biskup Paweł SOCHA

 

pośmiertnie

  • Ksiądz Jerzy PŁÓCIENNIK

 

za wybitne zasługi w działalności duszpasterskiej

  • Ksiądz Piotr SADOWNIK

 

 

Byli działacze opozycji demokratycznej:

 

za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce,
za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej, społecznej
i publicznej

 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

  • Władysław CZYŻEWSKI
  • Walerian PIOTROWSKI

pośmiertnie

  • Edward KULA

 

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

  • Kazimierz DROZD

 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

  • Krzysztof BŁASZCZYK
  • Bogusław MALICKI
  • Marek NUCKOWSKI
  • Jarosław SKORULSKI

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

  • Marek KUCZYŃSKI

 

 

Działacze społeczni, gospodarczy i samorządowi:

 

za wybitne zasługi dla społeczności lokalnej i rozwoju regionalnego, za osiągnięcia
w działalności zawodowej, społecznej i publicznej

 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

  • Marian BABIUCH
  • Edward LIPIEC

 

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

  • Zenon OLESZEWSKI

 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

  • Tadeusz DZWONKOWSKI
  • Andrzej GABRYSZEWSKI

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

  • Eleonora SZYMKOWIAK

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

  • Tadeusz ARDELLI
  • Elżbieta PŁONKA
  • Halina SZUMLICZ.
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.