przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 28 stycznia 2016

Bogusław Kaczyński odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

W uznaniu wybitnych zasług dla kultury narodowej oraz osiągnięcia w popularyzowaniu muzyki klasycznej, za pracę dziennikarską i publicystyczną, prezydent uhonorował pośmiertnie Bogusława Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski 
Sobota, 23 stycznia 2016

Stefan Elek odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Stefan Elek odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (fot. Karolina Pokwicka)
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Stefan Elek za wybitne zasługi w umacnianiu przyjaźni polsko-węgierskiej, za pomoc udzielaną Polakom w czasie Powstania Warszawskiego. W sobotę order wręczył minister Maciej Łopiński. 
Piątek, 22 stycznia 2016

Odznaczenia za zasługi dla rozwoju transplantologii w Polsce

Podczas uroczystości otwarcia XII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył odznaczenia osobom zasłużonym w działalności na rzecz ochrony zdrowia oraz rozwoju transplantologii w Polsce. 
Piątek, 22 stycznia 2016

Ordery Odrodzenia Polski dla działaczy opozycji demokratycznej

W piątek w siedzibie urzędu Wojewody Małopolskiego minister Wojciech Kolarski wręczył odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej - Stanisławowi Kurkowi i Danucie Czechmanowskiej. 
Poniedziałek, 4 stycznia 2016

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla śp. Jarosława Nakielskiego

W uznaniu wybitnych zasług w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce Prezydent RP nadał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Jarosławowi Nakielskiemu. 
Poniedziałek, 4 stycznia 2016

Spotkanie z polskimi rodzinami ewakuowanymi z Ukrainy   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/rMHpVELrprw?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Podczas spotkania z Polakami ewakuowanymi z terytorium Ukrainy minister Adam Kwiatkowski wręczył Złoty Krzyż Zasługi Andrzejowi Iwaszko - Prezesowi Stowarzyszenia Polaków w Mariupolu. 
Środa, 30 grudnia 2015

Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski dla o. Jana Góry

Za zasługi w kształtowaniu świadomości moralnej i patriotycznej, za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej oraz zaangażowanie w tworzenie i promowanie idei spotkań lednickich nadał prezydent Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski pośmiertnie o. Janowi Górze. 
Czwartek, 17 grudnia 2015

Krzyże Wolności i Solidarności dla bohaterów Wydarzeń Grudnia’70

W związku 45. rocznicą Wydarzeń Grudnia’70 w Szczecinie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał 8 Krzyży Wolności i Solidarności pośmiertnie ofiarom tamtych wydarzeń. 
1 POPRZEDNIA 22232425262728  28
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.