przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 17 lutego 2016

Ks. prof. dr hab. Stanisław Urbański uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

W uznaniu wybitnych zasług w pracy naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej, prezydent Andrzej Duda uhonorował Ks. Stanisława Władysława Urbańskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 
Wtorek, 16 lutego 2016

Maria Zofia Chojecka pośmiertnie odznaczona przez prezydenta

Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Marię Zofię Chojecką, za wybitne zasługi w obronie suwerenności i niepodległości Państwa Polskiego oraz pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski 
Piątek, 12 lutego 2016

Prezydent dziękuje Polonii za krzewienie polskiej kultury i tradycji    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/QBuVPqHcwGA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Podczas spotkania z Polonią w Monachium prezydent Andrzej Duda dziękował za propagowanie polskości i inicjatywy, dzięki którym dzieci mogą uczyć się języka polskiego, historii, tego, co dla Polaków i utrzymania polskości jest niezwykle istotne. 
Piątek, 12 lutego 2016

Prezydent: Nigdy nie zapomniała Pani o swoich rodakach    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/oN3Za5Y7vI0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent Andrzej Duda wręczył w piątek Marii Eleonorze Loryś Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności polonijnej, społecznej i charytatywnej w Polsce i USA oraz na rzecz polskiej mniejszości na Ukrainie. 
Piątek, 5 lutego 2016

Prezydent odznaczył ostatniego żołnierza oddziału "Ognia"    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/72WBRfb5KDA?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent Andrzej Duda wręczył Zbigniewowi Paliwodzie Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski nadany za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk kombatanckich, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski. 
Piątek, 5 lutego 2016

Janusz Muniak pośmiertnie odznaczony

Prezydent Andrzej Duda nadał pośmiertnie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Januszowi Muniakowi, krakowskiemu saksofoniście i kompozytorowi jazowemu. W pogrzebie na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie uczestniczył minister Wojciech Kolarski. 
Czwartek, 4 lutego 2016

Order za zasługi w rozwijaniu polsko-japońskiej współpracy

Ambasador Japonii Makoto Yamanaka został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-japońskiej współpracy. 
Środa, 3 lutego 2016

Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari dla łączniczki AK

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę w Pałacu Prezydenckim z Martą Freudenheim – bratanicą śp. Marii Swech, łączniczki AK, ps. „Myszka”, która odznaczona została Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari. 
1 POPRZEDNIA 25262728293031  31
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.