przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 5 lutego 2016

Prezydent odznaczył ostatniego żołnierza oddziału "Ognia"    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/72WBRfb5KDA?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent Andrzej Duda wręczył Zbigniewowi Paliwodzie Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski nadany za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk kombatanckich, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski. 
Piątek, 5 lutego 2016

Janusz Muniak pośmiertnie odznaczony

Prezydent Andrzej Duda nadał pośmiertnie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Januszowi Muniakowi, krakowskiemu saksofoniście i kompozytorowi jazowemu. W pogrzebie na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie uczestniczył minister Wojciech Kolarski. 
Czwartek, 4 lutego 2016

Order za zasługi w rozwijaniu polsko-japońskiej współpracy

Ambasador Japonii Makoto Yamanaka został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-japońskiej współpracy. 
Środa, 3 lutego 2016

Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari dla łączniczki AK

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę w Pałacu Prezydenckim z Martą Freudenheim – bratanicą śp. Marii Swech, łączniczki AK, ps. „Myszka”, która odznaczona została Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari. 
Czwartek, 28 stycznia 2016

Bogusław Kaczyński odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

W uznaniu wybitnych zasług dla kultury narodowej oraz osiągnięcia w popularyzowaniu muzyki klasycznej, za pracę dziennikarską i publicystyczną, prezydent uhonorował pośmiertnie Bogusława Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski 
Sobota, 23 stycznia 2016

Stefan Elek odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Stefan Elek odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (fot. Karolina Pokwicka)
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Stefan Elek za wybitne zasługi w umacnianiu przyjaźni polsko-węgierskiej, za pomoc udzielaną Polakom w czasie Powstania Warszawskiego. W sobotę order wręczył minister Maciej Łopiński. 
Piątek, 22 stycznia 2016

Odznaczenia za zasługi dla rozwoju transplantologii w Polsce

Podczas uroczystości otwarcia XII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył odznaczenia osobom zasłużonym w działalności na rzecz ochrony zdrowia oraz rozwoju transplantologii w Polsce. 
Piątek, 22 stycznia 2016

Ordery Odrodzenia Polski dla działaczy opozycji demokratycznej

W piątek w siedzibie urzędu Wojewody Małopolskiego minister Wojciech Kolarski wręczył odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej - Stanisławowi Kurkowi i Danucie Czechmanowskiej. 
1 POPRZEDNIA 29303132333435  35
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.