przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 4 lipca 2018

Wspomnienie Generała Władysława Sikorskiego

4 lipca mija 75. rocznica śmierci generała Władysława Sikorskiego. - Był postacią wyjątkową; był nie tylko odważnym i zdolnym politykiem, ale także wybitnym strategiem i świetnym dyplomatą - podkreśla Prezydent Andrzej Duda. 
Niedziela, 1 lipca 2018

75. rocznica śmierci gen. W. Sikorskiego

W niedzielę w Tuszowie Narodowym odbyły się uroczystości z okazji 75. rocznicy śmierci generała Władysława Sikorskiego objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości. 
Piątek, 29 czerwca 2018

77. rocznica śmierci Ignacego Jana Paderewskiego - okolicznościowa iluminacja

W piątek przypada 77. rocznica śmierci Ignacego Jana Paderewskiego, jednego z Ojców naszej Niepodległości. Z tej okazji po zmroku fasadę Pałacu Prezydenckiego rozświetlił wizerunek tego wybitnego pianisty, kompozytora i męża stanu. 
Wtorek, 26 czerwca 2018

Od dziś Mobilne Muzeum Multimedialne gości w Świdnicy

Od wtorku przez dwa dni mieszkańcy Świdnicy będą mogli zwiedzać Mobilne Muzeum Multimedialne będące spotkaniem z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Zachęcamy do zapoznania się z listą miast, które odwiedzi Muzeum. 
Czwartek, 21 czerwca 2018

„Niepodległość została odzyskana dzięki współpracy ludzi, którzy mieli różne poglądy” 

– Wystawa Mobilnego Muzeum Multimedialnego pokazuje, że niepodległość została odzyskana dzięki współpracy ludzi, którzy mieli różne poglądy, ale jeden cel – wolną, suwerenną Polskę na mapie Europy i świata – powiedział w czwartek Prezydent Andrzej Duda. 
Czwartek, 21 czerwca 2018

Ambasada Węgier w Warszawie dla Niepodległej 

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości życzenia dla Prezydenta RP i wszystkich Polaków przygotowała Ambasada Węgier w Warszawie. W Pałacu Prezydenckim odbyła się specjalna prezentacja filmu wideo z udziałem pracowników placówki. 
Czwartek, 14 czerwca 2018

„Wkład Kościoła w odbudowę Niepodległej” - 8. debata historyków w Belwederze

Podczas 8. z kolei debaty belwederskiej zorganizowanej w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z IPN przypomniano ważne w historii Kościoła postaci oraz wydarzenia z lat 1914-1918. 
Piątek, 8 czerwca 2018

Niezwykły koncert w Teatrze Królewskim dla uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości [PL/ENG] 

W Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii Łazienek Królewskich odbył się wyjątkowy koncert, na którym gościli przywódcy państw Europy Środkowo-Wschodniej przybyli na spotkanie państw Bukaresztańskiej Dziewiątki. 
1234  
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.