przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Prezydent podpisał ustawę ustanawiającą Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Ustawę o Medalu Stulecia Odzyskanej Niepodległości podpisał w poniedziałek w Krakowie Prezydent Andrzej Duda. Medal ma być dowodem wdzięczności i wyrazem szacunku dla osób, które szczególne zasłużyły się dla państwa i społeczeństwa. 
Piątek, 3 sierpnia 2018

Sto dni do 100-lecia niepodległości

Już tylko 100 dni pozostało do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości obchodzić będziemy w tym roku niedzielę 11 listopada w wyjątkowo uroczysty sposób. 
Piątek, 3 sierpnia 2018

Prezentacja reprintu „Kalendarza Niepodległości” z 1939 roku

„Kalendarz Niepodległości” - reprint publikacji z 1939 r. - wydała Kancelaria Prezydenta RP we współpracy z Archiwum Akt Nowych. W piątek w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczysta prezentacja wydawnictwa. 
Środa, 4 lipca 2018

Wspomnienie Generała Władysława Sikorskiego

4 lipca mija 75. rocznica śmierci generała Władysława Sikorskiego. - Był postacią wyjątkową; był nie tylko odważnym i zdolnym politykiem, ale także wybitnym strategiem i świetnym dyplomatą - podkreśla Prezydent Andrzej Duda. 
Niedziela, 1 lipca 2018

75. rocznica śmierci gen. W. Sikorskiego

W niedzielę w Tuszowie Narodowym odbyły się uroczystości z okazji 75. rocznicy śmierci generała Władysława Sikorskiego objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości. 
Piątek, 29 czerwca 2018

77. rocznica śmierci Ignacego Jana Paderewskiego - okolicznościowa iluminacja

W piątek przypada 77. rocznica śmierci Ignacego Jana Paderewskiego, jednego z Ojców naszej Niepodległości. Z tej okazji po zmroku fasadę Pałacu Prezydenckiego rozświetlił wizerunek tego wybitnego pianisty, kompozytora i męża stanu. 
Wtorek, 26 czerwca 2018

Od dziś Mobilne Muzeum Multimedialne gości w Świdnicy

Od wtorku przez dwa dni mieszkańcy Świdnicy będą mogli zwiedzać Mobilne Muzeum Multimedialne będące spotkaniem z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Zachęcamy do zapoznania się z listą miast, które odwiedzi Muzeum. 
Czwartek, 21 czerwca 2018

„Niepodległość została odzyskana dzięki współpracy ludzi, którzy mieli różne poglądy” 

– Wystawa Mobilnego Muzeum Multimedialnego pokazuje, że niepodległość została odzyskana dzięki współpracy ludzi, którzy mieli różne poglądy, ale jeden cel – wolną, suwerenną Polskę na mapie Europy i świata – powiedział w czwartek Prezydent Andrzej Duda. 
POPRZEDNIA 123456  
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.