przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 22 czerwca 2017

Otwarcie wystawy #dziedzictwo w Muzeum Narodowym w Krakowie

  |   Para Prezydencka z wizytą w Krakowie Udział Prezydenta w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Prezydenta w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Prezydenta w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Prezydenta w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Pary Prezydenckiej w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Pary Prezydenckiej w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Pary Prezydenckiej w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Pary Prezydenckiej w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Pary Prezydenckiej w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Pary Prezydenckiej w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Pary Prezydenckiej w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Pary Prezydenckiej w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Pary Prezydenckiej w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo Udział Pary Prezydenckiej w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo

22 czerwca 2017 r. Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w uroczystym wernisażu wystawy #dziedzictwo w Muzeum Narodowym w Krakowie. Parze Prezydenckiej towarzyszył Krzysztof Szczerski, Szef Gabinetu Prezydenta RP oraz minister Wojciech Kolarski.

 

- Wystawa „Dziedzictwo” niesie wielkie przesłanie. Chciałbym, aby przede wszystkim młodemu pokoleniu uświadomiła niezwykłą wartość dziedzictwa i odpowiedzialność za nie – mówił prezydent podczas uroczystego wernisażu ekspozycji, która jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i została zrealizowana w ramach programu Niepodległa.

 

Andrzej Duda zaznaczył, że "wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za dziedzictwo, także młode pokolenie, które będzie budowało ojczyznę w przyszłości". Prezydent chciałby też, by wystawa uświadamiała, że mamy zobowiązanie wobec tych, którzy walczyli o wolność Polski.

 

 

Zobacz także: Prezydenci Polski i Słowacji zwiedzili w Krakowie „Koszycką modernę” Wystawa to ponad 650 obiektów - obrazów, książek, dzieł i zabytków, ważnych dla polskiej tożsamości. - Pokazujemy zabytki, eksponaty, których w ogóle lub prawie w ogóle, nie widzieliśmy w Krakowie. To są największe i najwspanialsze zbiory naszego muzeum – mówił kurator wystawy i wicedyrektor MNK Andrzej Szczerski, który nosił się z zamiarem organizacji wystawy od 2015 r. Inspirował się głośną ekspozycją Marka Rostworowskiego "Polaków portret własny".

 

Na wystawie znalazły się obiekty z niemal całego okresu historii Polski. Najstarszy eksponat pochodzi z czasów króla Bolesława Chrobrego i jest to denar Bolesława Chrobrego z najwcześniejszym świadectwem używania nazwy Polska. Najmłodszy obiekt dołączył na ekspozycję dwa dni temu – jest to kolaż współczesnej artystki Natalii Wiernik. (Inf. własna/PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.