przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 30 września 2017

Para Prezydencka obejrzała wystawę „Fotoreporterzy”

  |   Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Muzeum Fotografii w Krakowie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Muzeum Fotografii w Krakowie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Muzeum Fotografii w Krakowie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Muzeum Fotografii w Krakowie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Muzeum Fotografii w Krakowie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Muzeum Fotografii w Krakowie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Muzeum Fotografii w Krakowie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Muzeum Fotografii w Krakowie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Muzeum Fotografii w Krakowie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Muzeum Fotografii w Krakowie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda odwiedzili Muzeum Fotografii w Krakowie

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda odwiedzili w weekend drugą, nową siedzibę Muzeum Fotografii w Krakowie, na którą zaadaptowana została tzw. dawna Zbrojownia  przy ul. Rakowickiej 22. Obecnie można tam obejrzeć wystawę „Fotoreporterzy”.

 

Są to zdjęcia jedenastu reporterów skupionych wokół tygodnika studenckiego „itd”: Krzysztofa Paweli, Sławka Biegańskiego, Andrzeja Baturo, Macieja Osieckiego, Anny Musiałówny, Macieja Musiała, Krzysztofa Barańskiego, Włodzimierza Pniewskiego, Harry’ego Weinberga, Andrzeja Polca i Stanisława Cioka.

 

Przełomowy czas schyłku PRL-u i stanu wojennego obfitował w ważne i spektakularne wydarzenia, których źródłem były ruchy społeczne kontestujące istniejący system polityczny. Zarówno te wielkie wydarzenia, jak i życie codzienne były dokumentowane przez dziennikarzy-fotoreporterów związanych z prasą młodzieżową, którzy działali również niezależnie, rejestrując obraz życia Polaków. 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.