przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 17 września 2017

Dożynki Prezydenckie w Spale 

- Praca rolnika to także obrona Rzeczpospolitej przez zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego; nigdy w historii polski rolnik nie odmawiał trudu i poświęcenia dla ojczyzny - mówił prezydent Andrzej Duda podczas Dożynek Prezydenckich w Spale. 
Wtorek, 5 września 2017

Prezydent w Krynicy: Polacy są zwolennikami Unii "otwartych drzwi" 

- Dla większości Polaków być członkiem UE to wielka wartość - podkreślił Andrzej Duda podczas inauguracji Forum Ekonomicznego w Krynicy. - Polacy są zwolennikami UE otwartych drzwi - dodał. Jak jednak zaznaczył Unia potrzebuje rewizji polityki wewnętrznej 
Poniedziałek, 4 września 2017

„Nauczyciel to więcej niż praca, to powołanie”

Nauczyciel to jest ktoś, kto pracuje z zamiłowania - mówił prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji roku szkolnego. Para Prezydencka uczestniczyła w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Marii Wójcik w Wilkowyi na Mazowszu. 
Piątek, 1 września 2017

"Potrzebna pamięć, przebaczenie i zadośćuczynienie" 

Westerplatte jest symbolem bohaterstwa polskiego żołnierza, Wieluń - symbolem niemieckiego bestialstwa - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w piątek w Wieluniu wziął udział w obchodach 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. 
Piątek, 1 września 2017

Prezydent: Wielton dowodem pięknego rozwoju Wielunia 

Wielton, jedna z najlepszych polskich firm, jest dowodem pięknego rozwoju Wielunia, miasta zburzonego w 75 proc. i odbudowanego siłą ducha mieszkańców - mówił w piątek prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w miejscowej fabryce. 
Czwartek, 31 sierpnia 2017

"Lubin krwią podpisał Porozumienia Sierpniowe"

Prezydent Andrzej Duda przybył w czwartek do Lubina na obchody 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej. 31 sierpnia 1982 r. ZOMO zastrzeliło w tym mieście trzech manifestantów podczas pokojowej manifestacji zorganizowanej z okazji Porozumień Sierpniowych. 
Sobota, 26 sierpnia 2017

Para Prezydencka na obchodach 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornahauser-Dudą uczestniczyli w sobotę na Jasnej Górze w uroczystościach 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. 
Piątek, 25 sierpnia 2017

"Konstytucja musi realizować kierunki wskazane przez społeczeństwo" 

Z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyła się organizowana przez "Solidarność" konferencja "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit?", inaugurująca debatę dotyczącą zmian w konstytucji. 
1 POPRZEDNIA 1234567  27
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.