przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 13 maja 2017

40. rocznica utworzenia Studenckiego Komitetu Solidarności 

-W Krakowie narodził się niezależny ruch studencki, dzięki temu mógł później powstać NZS, dzięki temu mogła później powstać Solidarność. Dzięki temu jesteśmy dzisiaj wolni - mówił prezydent. 
Sobota, 29 kwietnia 2017

"Nie wolno dzielić tych, którzy za ojczyznę polegli" 

- Krew przelana za ojczyznę jest jedna, krwi przelanej za ojczyznę nie wolno w żaden sposób dzielić – mówił Prezydent RP w Starych Łysogórkach, w czasie uroczystości z okazji 72. rocznicy forsowania Odry przez 1. Armię Wojska Polskiego. 
Środa, 19 kwietnia 2017

Prezydent: Moją ambicją jest, aby tzw. Polska B stała się Polską A 

Moją wielką ambicją jest, aby Polska zwana "Polską B" stała się "Polską A", żeby rozwój naszego kraju się wyrównał - powiedział prezydent Andrzej Duda w Wałczu. W Obornikach zaś prezydent podkreślał, że wreszcie "lukę VAT udało się zmniejszyć o 40 proc." 
Środa, 19 kwietnia 2017

Wizyta w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych

Podczas wizyty w Mirosławcu Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed pomnikiem poświęconym ofiarom katastrofy samolotu CASA oraz odwiedził 12. Bazę Bezzałogowych Statków Powietrznych gdzie obejrzał BSP Orbiter. 
Czwartek, 13 kwietnia 2017

"Wolność po latach oczekiwania nadeszła i ta wolność jest mocna" (PL/ENG) 

- Przybycie wojsk NATO to historyczny moment, na który czekały pokolenia Polaków od końca II wojny światowej - powiedział w czwartek Prezydent RP Andrzej Duda podczas oficjalnego powitania żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO. 
Wtorek, 4 kwietnia 2017

Prezydent z wizytą w Rudzie Śląskiej

Polityka państwa ma zachęcać do budowania rodzin. Nie rodziny "dwa plus jeden", ale "dwa plus trzy", "dwa plus cztery" i więcej – mówił prezydent Andrzej Duda, który spotkał się we wtorek z mieszkańcami Rudy Śląskiej. 
Wtorek, 4 kwietnia 2017

Ustawa metropolitalna dla woj. śląskiego z podpisem Prezydenta RP 

Po spełnieniu przewidzianych ustawą wymogów, metropolia w woj. śląskim powinna powstać 1 lipca 2017 r., a zacząć działać 1 stycznia 2018 r. - Wierzę głęboko, że sytuacja Górnego Śląska ulega radykalnej zmianie - powiedział we wtorek prezydent w Katowicach 
Czwartek, 30 marca 2017

"Przywracamy lokalny potencjał, siłę i bezpieczeństwo" 

Andrzej Duda odwiedził Elektrownię Połaniec, która dwa tygodnie temu została kupiona od francuskiego właściciela, przez Grupę Enea, należącą do Skarbu Państwa. Później spotkał się z mieszkańcami Staszowa. 
1 POPRZEDNIA 6789101112  30
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.