przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A
Piątek, 3 września 2010

Prezydent: Dziękuję Niemcom za pomoc dla "Solidarności"

Prezydent Bronisław Komorowski

Kolejni odznaczeni to działacz organizacji "Solidarność z Solidarnością" Christan Semler, dziennikarz i wykładowca akademicki Wolfgang Stock, który m.in. organizował konwoje z pomocą humanitarną dla polskiej opozycji, dziennikarze Joachim Trenkner i Reinhold Vetter, którzy publikowali na temat Solidarności, oraz od lat zaangażowana w dialog polsko-niemiecki Elisabeth Weber, współzałożycielka niemieckiego komitetu "Solidarność z Solidarnością".

Uhonorowany został również były NRD-owski opozycjonista Ludwig Mehlhorn, nie mógł on jednak wziąć udziału w piątkowej uroczystości.

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku ustanowiło Medale Wdzięczności w grudniu 2009 roku. Jest to odznaczenie dla obcokrajowców wspierających przed laty Polaków w walce o odzyskanie wolności. Do Centrum wpłynęło ok. 500 wniosków o wyróżnienie medalem. Kapituła Medalu Wdzięczności, w której skład wchodzą m.in. Lech Wałęsa jako przewodniczący, Bogdan Borusewicz, Zbigniew Bujak, Władysław Frasyniuk i Bogdan Lis, uhonorowała 325 osób z całego świata, w tym 20 pośmiertnie. (PAP)
 

POPRZEDNIA 1, 2, 3,

Lokalizacja

Poleć znajomemu

Sieci społecznościowe

Maj

pn wt śr czw pt so nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Zgłoś błąd



Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.