przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 19 marca 2013

Inauguracja pontyfikatu papieża Franciszka

fot. Piotr Molecki
  |   Inauguracyjna Msza Święta Pontyfikalna papieża Franciszka Inauguracyjna Msza Święta Pontyfikalna papieża Franciszka Inauguracyjna Msza Święta Pontyfikalna papieża Franciszka Inauguracyjna Msza Święta Pontyfikalna papieża Franciszka

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką uczestniczył na placu Świętego Piotra w inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka.  Prezydent RP przewodniczył delegacji państwowej biorącej udział w Inauguracyjnej Mszy Świętej Pontyfikalnej.

 

Zobacz także: „Liczę, że papież Argentyńczyk będzie rozumiał Polskę” Depesza gratulacyjna do Jego Świątobliwości Papieża Franciszka

 

Papież Franciszek otrzymał paliusz i Pierścień Rybaka, insygnia władzy papieskiej.

 

- Nie bójmy się dobroci ani wrażliwości, troszczmy się o całe stworzenie i o wszystkich, przede wszystkim najsłabszych - zaapelował papież Franciszek w homilii. Podkreślił, że zadaniem biskupa Rzymu jest strzec każdej osoby, zwłaszcza najuboższej. Do rządzących zwrócił się, by byli opiekunami Bożego planu.

 

W Mszy Inaugurującej Pontyfikat udział wzięło - według Watykanu - około 150-200 tysięcy wiernych z całego świata. Przybyło 130 oficjalnych delegacji oraz reprezentantów wszystkich religii i wyznań.

 

Zobacz także: Prezydent zaprosił papieża Franciszka do Polski Po nabożeństwie papież Franciszek spotkał się w Bazylice Świętego Piotra z przybyłymi do Watykanu oficjalnymi delegacjami państw i organizacji międzynarodowych.  Podczas krótkich spotkań przy głównym ołtarzu bazyliki Franciszek wymieniał uścisk dłoni i krótko rozmawiał z prezydentami, premierami i przedstawicielami rodzin królewskich z ponad 130 delegacji z całego świata.

 

Do papieża podszedł też Prezydent RP Bronisław Komorowski z Małżonką Anną.

(inf. własna, PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.