przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 18 stycznia 2017

"Polacy i Żydzi stawali ramię w ramię w obronie RP" PL/ENG

-Polaków i Żydów łączy wielowiekowe dziedzictwo współistnienia w RP, gdzie razem budowaliśmy pomyślność naszych narodów i w obronie której wiele razy stawaliśmy ramię w ramię - mówił prezydent Andrzej Duda w Centrum im. Menachema Begina. 
Środa, 18 stycznia 2017

Prezydent Duda pytany o Donalda Trumpa: poznamy po owocach

Prezydent Andrzej Duda pytany w środę na konferencji prasowej w Betlejem, czego się spodziewa po prezydencie elekcie Donaldzie Trumpie i jak przewiduje jego aktywność, jeśli chodzi o Bliski Wschód, oświadczył, że to "poznamy po owocach". 
Wtorek, 17 stycznia 2017

I dzień wizyty Pary Prezydenckiej w Izraelu

Oficjalną część wizyty w Izraelu prezydent Andrzej Duda rozpoczął od spotkania z prezydentem Reuwenem Riwlinem. Odwiedził także Instytut Yad Vashem oraz odznaczył Orderem Orła Białego prof. Szewacha Weissa. 
Wtorek, 17 stycznia 2017

"Polska sprzyja procesowi pokojowemu na Bliskim Wschodzie" PL/ENG 

Polska sprzyja Izraelowi i procesowi pokojowemu na Bliskim Wschodzie - powiedział prezydent Andrzej Duda w Jerozolimie. Z kolei prezydent Izraela Reuven Rivlin dodał, że Polska i Izrael podzielają wspólne wartości. 
Wtorek, 17 stycznia 2017

Wizyta w Bazylice Grobu Pańskiego i przed Ścianą Płaczu

Podczas wizyty w Izraelu Prezydent RP z małżonką zwiedzili Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Prezydent Andrzej Duda zatrzymał się również przy Ścianie Płaczu. 
Wtorek, 17 stycznia 2017

Prezydent odwiedził cmentarz na Wzgórzu Herzla

Prezydent Andrzej Duda, który we wtorek składa wizytę w Jerozolimie, udał się na cmentarz na Wzgórzu Herzla gdzie złożył kwiaty na grobach Izraela Icchaka Rabina, Szymona Peresa oraz Teodora Herzla i Jonatana Netanjahu. 
Wtorek, 17 stycznia 2017

"Polska zawsze będzie po stronie tych, którzy walczą z terroryzmem" PL/ENG

- Miałem bardzo dobrą rozmowę na temat współpracy polsko-izraelskiej, zarówno politycznej, jak i gospodarczej, militarnej. Nie ukrywam, że wiążę z tą rozmową duże nadzieje na przyszłość – mówił Andrzej Duda podczas spotkania z polskimi dziennikarzami. 
Poniedziałek, 16 stycznia 2017

Wizyta Pary Prezydenckiej w Izraelu i Palestynie

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczęli w poniedziałek kilkudniową wizytę oficjalną w Izraelu i do Palestynie. 
1 POPRZEDNIA 78910111213  28
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.