przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 9 listopada 2015

„Udział premier w szczycie na Malcie to kwestia dobrej woli”

Przebywający z wizytą w Watykanie prezydent Andrzej Duda mówił w rozmowie z dziennikarzami, że w czasie ustalania daty pierwszego posiedzenia Sejmu ani Kancelaria Prezydenta, ani on bezpośrednio, nie miał żadnej informacji od MSZ na temat terminu szczytu. 
Poniedziałek, 9 listopada 2015

Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/kmTPJdfWkUw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ponad 20 minut trwała w poniedziałek przed południem rozmowa w cztery oczy prezydenta z papieżem Franciszkiem. - Niech Matka Boska opiekuje się Ojcem Świętym - powiedział Andrzej Duda do papieża, prosząc o modlitwę. 
Niedziela, 8 listopada 2015

Wizyta Pary Prezydenckiej w Watykanie    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/WJJPis-E-BY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczął w niedzielę po południu wizytę w Watykanie. Jej pierwszym punktem była msza święta w Bazylice św. Piotra przy grobie świętego Jana Pawła II. 
Środa, 4 listopada 2015

Prezydent do Polonii: Musimy wzmacniać nasze więzi 

Musimy budować jedność, wzmacniać nasze więzi - mówił prezydent Andrzej Duda podczas środowego spotkania z Polonią w polskiej ambasadzie w Bukareszcie. Wcześniej prezydent Duda złożył kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Bukareszcie. 
Środa, 4 listopada 2015

Spotkanie prezydenta z polskimi przedsiębiorcami w Bukareszcie

Podczas wizyty w Bukareszcie prezydent spotkał się z przedstawicielami polskich firm inwestujących w Rumunii, którzy podkreślali, że rynek ten jest niezwykle atrakcyjny, a możliwości nadal nie są w pełni wykorzystywane. 
Środa, 4 listopada 2015

Prezydent w Bukareszcie: Pokazaliśmy jedność i decyzyjność    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/lzi0cJQFlVU?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Spotkanie szefów państw wschodniej flanki NATO z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbyło się w środę w Bukareszcie. Rozmowy zakończyły się przyjęciem wspólnej deklaracji przed szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie w 2016 roku. 
Wtorek, 3 listopada 2015

"Rumunia jest dla Polski strategicznym partnerem w regionie"    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/OjSIHl7NUmU?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Klausem Wernerem Iohannisem prezydent Andrzej Duda powtórzył, że Rumunia jest absolutnie strategicznym partnerem Polski w regionie. – Nasza dzisiejsza rozmowa w pełni to potwierdziła – zapewnił. 
Poniedziałek, 2 listopada 2015

Prezydent upamiętnił ofiary pożaru w klubie w Bukareszcie 

Zaraz po przylocie do Bukaresztu prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod klubem, w którym w piątek wieczorem w pożarze zginęło 29 osób, a co najmniej 180 zostało rannych. 
1 POPRZEDNIA 25262728293031  31
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.