przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 30 maja 2017

Prezydent: Jestem rzecznikiem członkostwa Gruzji w NATO PL/ENG

Drzwi do Sojuszu Północnoatlantyckiego, do UE muszą pozostawać otwarte - zadeklarował prezydent Andrzej Duda po rozmowach z prezydentem Giorgim Margwelaszwilim w Pałacu Prezydenckim w Tbilisi. 
Wtorek, 30 maja 2017

Prezydenci Polski i Gruzji podpisali deklarację o pogłębieniu współpracy

Znaczenie polityki otwartych drzwi w NATO i potrzebę zrobienia kolejnego kroku w dążeniu Gruzji do członkostwa w Sojuszu podkreślili prezydenci Polski i Gruzji, Andrzej Duda i Giorgi Margwelaszwili, w deklaracji przyjętej we wtorek w Tbilisi. 
Piątek, 26 maja 2017

Prezydent Duda na konferencji GLOBSEC w Bratysławie 

- Bardzo ważnym zadaniem Europy Środkowej jest być adwokatem polityki "otwartych drzwi" do UE i NATO – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas forum GLOBSEC. Dodał, że Polsce zależy na tym, by zarówno NATO, jak i UE pozostały jednością. 
Czwartek, 25 maja 2017

Spotkanie szefów państw i rządów NATO w Brukseli 

Prezydent Andrzej Duda przybył w czwartek do Brukseli na spotkanie przywódców państw NATO. Omawiana ma być m.in. walka z terroryzmem i zwiększanie wydatków na obronność. Polska liczy na rozstrzygnięcie sprawy obecności wojsk NATO i USA w Polsce po 2018 r. 
Czwartek, 25 maja 2017

Spotkanie Trójkąta Weimarskiego prawdopodobnie pod koniec sierpnia

Zaczynamy nowy rozdział w relacjach polsko-francuskich i wszystko wskazuje na to, że te relacje układają się w tej chwili dobrze - powiedział prezydent Andrzej Duda nawiązując do swojej rozmowy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. 
Czwartek, 25 maja 2017

Prezydent: Polska zwiększy wydatki na obronę

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że podczas czwartkowego spotkania przekazał Sekretarzowi Generalnemu NATO Jensowi Stoltenbergowi plany Polski w sprawie zwiększenia wydatków obronnych do 2,5 proc. PKB do 2030 r. 
Wtorek, 9 maja 2017

Ostatni dzień wizyty w Etiopii

Prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką od niedzieli przebywa z wizytą w Etiopii, we wtorek wystąpił na forum Unii Afrykańskiej w etiopskiej stolicy. Spotkał się też z Sekretarzem Wykonawczym Komisji Gospodarczej Narodów Zjednoczonych ds. Afryki. 
Poniedziałek, 8 maja 2017

Prezydent: Trzeba zwiększyć wymianę handlową między Polską i Etiopią PL/ENG 

Poziom wymiany handlowej i inwestycyjnej między Polską a Etiopią jest znacznie niższy niż potencjał obu krajów, trzeba ją zwiększyć – zgodzili się prezydenci Andrzej Duda i Mulatu Teshome. 
1 POPRZEDNIA 6789101112  30
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.