przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 8 lutego 2016

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem Komisji Weneckiej

  |   Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem Komisji Weneckiej Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem Komisji Weneckiej Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem Komisji Weneckiej Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem Komisji Weneckiej Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem Komisji Weneckiej Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem Komisji Weneckiej Briefing prasowy Dyrektora Biura Prasowego Marka Magierowskiego Briefing prasowy Dyrektora Biura Prasowego Marka Magierowskiego Briefing prasowy Dyrektora Biura Prasowego Marka Magierowskiego Briefing prasowy Dyrektora Biura Prasowego Marka Magierowskiego Briefing prasowy Dyrektora Biura Prasowego Marka Magierowskiego

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Komisji Weneckiej Giannim Buquicchio. Delegacja Komisji ma przygotować opinię ws. nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

 

 - To było bardzo dobre, merytoryczne spotkanie dwóch prawników – poinformował Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski na briefingu w Pałacu Prezydenckim. Dodał, że rozmowa miała charakter nieformalny, odbyła się z inicjatywy Prezydenta RP i trwała dłużej niż zaplanowano. - Szef Komisji Weneckiej był bardzo zainteresowany opinią pana prezydenta na temat dyskusji, debaty, która toczy się od kilku miesięcy w Polsce - podkreślił. – Pan prezydent przedstawił swój pogląd na temat różnych aspektów wyboru sędziów do Trybunału Konstytucyjnego – powiedział Marek Magierowski. Wyraził nadzieję, że podczas wizyty w Polsce szef Komisji Weneckiej otrzyma pełną, merytoryczną i obiektywną wiedzę.

 

 

- Przewodniczący Buquicchio podkreślał, że oczywiście spotyka się z przedstawicielami innych organów władzy w Polsce. Wyraził uznanie dla ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który sam zwrócił się z prośbą do Komisji Weneckiej  - relacjonował Marek Magierowski. 

 

Dyrektor Biura Prasowego zapowiedział także, że we wtorek w godzinach popołudniowych odbędzie się kolejne spotkanie z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta RP. Z Giannim Buquicchio rozmawiać będą minister Krzysztof Szczerski i minister Anna Surówka-Pasek.

 

Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo, znana również jako Komisja Wenecka, jest organem doradczym Rady Europy. O opinię ws. nowelizacji ustawy o TK - którą Sejm uchwalił 22 grudnia - zwrócił się do Komisji m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.