przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 18 listopada 2010

"Nominacja profesorska to szansa na budowę Polski nowoczesnej"

Prezydent Bronisław Komorowski

- Stwarzanie szans na budowę Polski nowoczesnej oraz uczestnictwo w konkurencji na zdrowych zasadach to zadania dla uczonych - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas czwartkowej uroczystości wręczenia nominacji profesorskich.

 

Zdjęcia do pobrania >>


Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim, z udziałem m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbary Kudryckiej i prezesa Polskiej Akademii Nauk Michała Kleibera. Zobacz także: Prezydent wręczył nominacje profesorskie


Prezydent Komorowski, wręczając nominacje podkreślił, że za każdym z profesorskich tytułów stoi "wytężona praca, rozwój osobisty i niełatwa droga kariery naukowej".


- Nominacja profesorska to nie tylko ukoronowanie osiągnięć uczonego, lecz także otwieranie nowych szans na budowę tego, co jest Polsce niesłychanie potrzebne - nowoczesnego podejścia do kwestii funkcjonowania nauki polskiej, szans na modernizację kraju, przyspieszenie rozwoju - powiedział prezydent.


Zaznaczył, że niekiedy "kariera wiąże się z zazdrościami albo z podziwem, niekoniecznie do końca szczerym". - Ale tak już jest. Kariera to również sprostanie trudnemu wyzwaniu, jakim jest uczestnictwo, na zdrowych zasadach, w konkurencji. Konkurencja jest rzeczą dobrą, m.in. jeśli oznacza zdobywanie kolejnych etapów wtajemniczenia w nauce - powiedział Bronisław Komorowski.

 

(PAP)
 

Poleć znajomemu

Sieci społecznościowe

pn wt śr czw pt so nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Zgłoś błądOpuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.