przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 19 czerwca 2016

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej z Małżonką w Polsce

  |   Powitanie Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej z Małżonką przez Parę Prezydencką (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Powitanie Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej z Małżonką przez Parę Prezydencką (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Powitanie Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej z Małżonką przez Parę Prezydencką (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Powitanie Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej z Małżonką przez Parę Prezydencką (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Powitanie Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej z Małżonką przez Parę Prezydencką (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Powitanie Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej z Małżonką przez Parę Prezydencką (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Obiad w Belwederze wydany przez Prezydenta RP z Małżonką na cześć Prezydenta ChRL i Małżonki (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Obiad w Belwederze wydany przez Prezydenta RP z Małżonką na cześć Prezydenta ChRL i Małżonki (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Obiad w Belwederze wydany przez Prezydenta RP z Małżonką na cześć Prezydenta ChRL i Małżonki (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Obiad w Belwederze wydany przez Prezydenta RP z Małżonką na cześć Prezydenta ChRL i Małżonki (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Powitanie Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej z Małżonką przez Parę Prezydencką (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Koncert zespołu Mazowsze w Belwederze (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Koncert zespołu Mazowsze w Belwederze (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Koncert zespołu Mazowsze w Belwederze (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Koncert zespołu Mazowsze w Belwederze (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Koncert zespołu Mazowsze w Belwederze (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Koncert zespołu Mazowsze w Belwederze (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Koncert zespołu Mazowsze w Belwederze (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Koncert zespołu Mazowsze w Belwederze (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Koncert zespołu Mazowsze w Belwederze (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Koncert zespołu Mazowsze w Belwederze (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Powitanie Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej z Małżonką przez Parę Prezydencką (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping z małżonką przybyli w niedzielę późnym popołudniem do Warszawy. Prezydent RP i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przyjęli gości na prywatnym obiedzie wydanym wieczorem w Belwederze. Następnie wysłuchano koncertu zespołu Mazowsze.

 

Oficjalny program wizyty rozpocznie się w poniedziałek; jej tematami ma być otwarcie rynku chińskiego na polskie produkty, rozwój handlu i inwestycji infrastrukturalnych. Zobacz także: Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej z oficjalną wizytą w Polsce

 

W poniedziałek po oficjalnym powitaniu przewodniczącego Xi przez prezydenta Andrzeja Dudę, w Pałacu Prezydenckim odbędzie się posiedzenie plenarne delegacji. Kolejnym punktem programu jest podpisanie m.in. umów dwustronnych.

 

- Chcemy być dla Chin centralnym partnerem w Europie Środkowej – zapowiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski. - Wizyta przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga to potwierdzenie nowego otwarcia, jakie nastąpiło w relacjach polsko-chińskich podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach jesienią ubiegłego roku - dodał.

 

Następnie przewodniczący Xi spotka się z marszałkami Sejmu i Senatu: Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim; będzie też rozmawiał z premier Beatą Szydło.

 

 

Ponadto zaplanowano udział Andrzeja Dudy i Xi Jinpinga w Międzynarodowym Forum Nowego Jedwabnego Szlaku oraz IV Polsko-Chińskim Forum Regionów w hotelu Sheraton. Późnym południem szefowie państw symbolicznie otworzą linię kolejową na trasie Chiny-Europa pod marką China Railway Express. Oficjalną wizytę przewodniczącego Xi z małżonką w Polsce zakończy kolacja na Zamku Królewskim.

 

Chińska para prezydencka będzie przebywać w Polsce do wtorku. (PAP, inf. własna) 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.