przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Para Prezydencka bierze udział w akcji „Tornister pełen uśmiechów”

 

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego Para Prezydencka po raz kolejny włączyła się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przygotowali sześć wyprawek szkolnych dla dzieci wraz z imiennymi dedykacjami. Trafią one między innymi do 11-letniej Wiktorii i 12-letniego Filipa – rodzeństwa wychowywanego w rodzinie zastępczej.

Ogólnopolska akcja Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów” jest odpowiedzią na finansową trudność wielu polskich rodzin w przygotowaniu szkolnych wyprawek. Koszt wyprawki waha się od 500 do 1000 zł, co stanowi szczególne wyzwanie dla rodzin wielodzietnych, które najczęściej utrzymywane są z pracy jednego z małżonków.

 

- Bardzo zależy nam na tym, aby 1 września wszystkie dzieci z uśmiechem poszły do szkoły – powiedziała Pierwsza Dama.

 

- W tych tornistrach są nie tylko przybory szkolne, przede wszystkim, jest w nich energia, która młodym ludziom, którym nie zawsze dobrze się żyje, którym nie zawsze los sprzyja, pomoże w tym, żeby dobrze się uczyć – podkreślił prezydent Andrzej Duda. Zachęcił Polaków do przyłączenia się do tej akcji. Można to zrobić do jeszcze 28 sierpnia. Szczegóły akcji na stronie Caritas: http://tornister.caritas.pl
 

  |   Para Prezydencka bierze udział w akcji "Tornister pełen uśmiechów" (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Akcja "Tornister pełen uśmiechów" (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.