przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 9 grudnia 2016

"Dudapomoc" pomaga Asi z Poznania i jej mamie

Dzięki interwencji „Dudapomocy”, pani Anna Jagła, mama Asi z Poznania – dziewczynki, która zorganizowała osiedlowy kiermasz swoich zabawek, ponownie będzie otrzymywała wsparcie od państwa. Natomiast w sprawie środków zebranych na jej rehabilitacje, zostanie wydana indywidualna interpretacja podatkowa.

 

Po kiermaszu mama Asi otrzymała zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie odebrania jej wszystkich zasiłków. Pieniądze zebrane podczas zbiórki, urzędnicy zakwalifikowali bowiem jako dochód kobiety, w związku z czym, według nich, pomoc państwa już jej nie przysługuje. Problematyczna okazała się też kwestia opodatkowania zgromadzonych przez dziewczynkę pieniędzy, bo te trafiły na prywatne konto, zamiast na rachunek fundacji z odpowiednim statutem. 
 
Dzięki wsparciu prawników Kancelarii Prezydenta RP działających w ramach Biura Interwencyjnej Pomocy Prawnej tzw. „Dudapomocy” sporządzono prawidłowy wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w sprawie przeprowadzonego przez Asię kiermaszu i zbiórki pieniędzy na leczenie chorej mamy. Natomiast działania interwencyjne oraz pomoc w sporządzeniu pism do MOPR w Poznaniu doprowadziły do przyznania pani Annie Jagle bezpłatnych usług opiekuńczych. 
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, będąc w ścisłym kontakcie z Biurem Interwencyjnej Pomocy Prawnej w KPRP, postanowił jeszcze raz zweryfikować możliwość przyznania pani Annie Jagle renty z tytułu niezdolności do pracy. Oznaczało to przede wszystkim konieczność ponownej analizy stanu zdrowia pani Anny i określenie, od którego momentu kobieta pozostaje niezdolna do pracy. W związku z trudnością dokładnego doprecyzowania tej daty, nawet przez biegłych specjalistów, Zakład postanowił przyjąć ten termin z korzyścią dla mamy Asi i tym samym przyznać jej świadczenie. 
  
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.