przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 6 grudnia 2017

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji setnej rocznicy uzyskania niepodległości przez Finlandię

 

Szanowni Państwo!

Drodzy Przyjaciele,

 

Serdecznie pozdrawiamy z Polski!

 

Z okazji setnej rocznicy uzyskania niepodległości przez Republikę Finlandii, życzymy, w imieniu własnym i całego Narodu Polskiego, wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności wszystkim mieszkańcom Finlandii.

 

Pamiętamy i niezwykle miło wspominamy naszą niedawną, październikową, wizytę w Helsinkach. Podczas naszego pobytu spotkaliśmy się z wielką gościnnością i życzliwością.  

 

Zobacz także: Prezydent: Polskę i Finlandię łączy wiele więzi i interesów PL/ENG Wspólny program Pierwszych Dam w Republice Finlandii Wizyta ta była nie tylko potwierdzeniem bardzo dobrego stanu naszych dwustronnych relacji. Pokazała również, jak wiele nas łączy: posiadamy podobną wrażliwość na wiele regionalnych i globalnych zagadnień; jesteśmy bałtyckimi sąsiadami; nasza historia łączy się, m.in. z uwagi na „ojców” naszych niepodległości – Marszałka Carla Gustafa Mannerheima oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego: postaci, które w znaczący sposób wpłynęły na kształtowanie się państwowości naszych Ojczyzn, a których losy się przeplatały.

 

Jesteśmy przekonani, że w przyszłości pogłębimy nasze relacje i będziemy sobie jeszcze bliżsi.

 

Na zakończenie, raz jeszcze, życzymy wszystkim mieszkańcom Finlandii świętującym setną rocznicę uzyskania niepodległości wszystkiego najlepszego.

 

Parhain terveisin!

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.