przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 6 sierpnia 2016

Pierwszy rok Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy

Kończy się pierwszy rok działalności Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. W tym czasie Małżonka Prezydenta RP odbyła 46 wizyt krajowych i 14 zagranicznych oraz objęła swym patronatem 76 wydarzeń. 
Piątek, 5 sierpnia 2016

Patronat Narodowy nad uroczystościami dożynkowymi w 2016 roku

Prezydent RP Andrzej Duda podjął decyzję o objęciu Patronatu Narodowego nad uroczystościami dożynkowymi organizowanymi w 2016 roku w całym kraju, aby w ten sposób wyrazić szacunek dla pracy polskich rolników. 
Piątek, 5 sierpnia 2016

Uroczystości pogrzebowe kard. Franciszka Macharskiego

Na placu przed Katedrą na Wawelu odbyła się w piątek msza św. pogrzebowa kard. Franciszka Macharskiego. W uroczystości wziął udział prezydent Andrzej Duda z Małżonką. 
Wtorek, 2 sierpnia 2016

Zmarł kardynał Franciszek Macharski

Kardynał Franciszek Macharski, były metropolita krakowski, zmarł w szpitalu, gdzie trafił po tym, jak w wyniku upadku stracił przytomność i doznał urazu. Miał 89 lat. 28 lipca kardynała odwiedził papież Franciszek. 
Wtorek, 2 sierpnia 2016

Projekt ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

Prezydent przedstawił Sejmowi RP projekt ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, której celem jest uwzględnienie w procesie legislacyjnym w większym stopniu niż dotychczas potrzeb mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. 
Wtorek, 2 sierpnia 2016

Prezentacja projektu „ustawy frankowej”

Projekt tzw. ustawy frankowej został przedstawiony na konferencji prasowej z udziałem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Macieja Łopińskiego i prezesa NBP Adama Glapińskiego, która odbyła się w Belwederze. 
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”

„Pałacyk Michla” czy „Warszawskie dzieci” to niektóre z utworów, jakie warszawiacy śpiewali podczas koncertu piosenek powstańczych 1 sierpnia wieczorem na pl. Piłsudskiego. W wydarzeniu uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Uroczystości z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Po południu przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i AK zostały zaciągnięte warty honorowe. Hołd uczestnikom powstania oddały liczne poczty sztandarowe. Wieniec złożyła Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska. 
1 POPRZEDNIA 99100101102103104105  137
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.