przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”

„Pałacyk Michla” czy „Warszawskie dzieci” to niektóre z utworów, jakie warszawiacy śpiewali podczas koncertu piosenek powstańczych 1 sierpnia wieczorem na pl. Piłsudskiego. W wydarzeniu uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Uroczystości z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Po południu przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i AK zostały zaciągnięte warty honorowe. Hołd uczestnikom powstania oddały liczne poczty sztandarowe. Wieniec złożyła Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska. 
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Godzina "W"

Minutą ciszy, w godzinę "W", uczcili pamięć powstańców przedstawiciele władz i warszawiacy, tłumnie zgromadzeni przed pomnikiem Gloria Victis na Wojskowych Powązkach. W uroczystości biorą udział m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. 
Niedziela, 31 lipca 2016

Pożegnanie Papieża i zakończenie ŚDM 

Kolekcjonerskie, hiszpańskie wydanie jednej z najbardziej znanych powieści Henryka Sienkiewicz "Quo vadis" oraz album ze zdjęciami upamiętniającymi Światowe Dni Młodzieży - to prezenty, które papież Franciszek otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy. 
Niedziela, 31 lipca 2016

Prezydent wziął udział we mszy św. kończącej Światowe Dni Młodzieży

Papież Franciszek odprawił mszę posłania. Ogłosił, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w roku 2019 w Panamie. W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda z małżonką. Para Prezydencka pożegnała Ojca Św. na lotnisku w Balicach. 
Sobota, 30 lipca 2016

Prezydent podpisał 8 ustaw

Prezydent Andrzej Duda dnia 30 lipca podpisał 8 ustaw, w tym m.in. ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej; ustawę o ratyfikacji Protokołu do Traktatu Północnoatlantyckiego w sprawie akcesji Czarnogóry oraz o Trybunale Konstytucyjnym. 
Sobota, 30 lipca 2016

Prezydent wśród pielgrzymów w Brzegach

Prezydent Andrzej Duda przyjechał do Brzegów koło Wieliczki gdzie w sobotę odbywa się czuwanie młodych, a w niedzielę msza kończąca Światowe Dni Młodzieży. 
Piątek, 29 lipca 2016

Prezydenci Polski i Panamy rozmawiali o współpracy gospodarczej

Współpraca gospodarcza i sytuacja polityczna w regionie Ameryki Środkowej - to tematy piątkowej rozmowy prezydenta Panamy Juana Carlosa Vareli Rodrigueza z polskim prezydentem. Andrzej Duda potwierdził decyzję o ponownym otwarciu ambasady RP w Panamie. 
1 POPRZEDNIA 100101102103104105106  137
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.