przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 20 czerwca 2016

Oficjalna wizyta w Polsce Przewodniczącego ChRL

Od uroczystości powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczęła się w poniedziałek oficjalna wizyta w Polsce Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga z Małżonką. 
Poniedziałek, 20 czerwca 2016

Pierwszy pociąg „China Railway Express” w Polsce

Prezydent Andrzej Duda i Przewodniczących Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping zgodzili się, że Polska może odgrywać ważną rolę na szlaku handlowym Chiny-UE. 
Poniedziałek, 20 czerwca 2016

Prezydent: Mam nadzieję, że Polska stanie się dla Chin bramą do Europy

Prezydent RP Andrzej Duda i Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping podpisali w poniedziałek wspólne oświadczenie w sprawie ustanowienia wszechstronnego strategicznego partnerstwa. 
Niedziela, 19 czerwca 2016

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej z Małżonką w Polsce 

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping z małżonką przybyli w niedzielę późnym popołudniem do Warszawy. Prezydent RP i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przyjęli gości na prywatnym obiedzie wydanym wieczorem w Belwederze. 
Niedziela, 19 czerwca 2016

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej z oficjalną wizytą w Polsce 

Otwarcie rynku chińskiego na polskie produkty, rozwój handlu i inwestycji infrastrukturalnych - to tematy rozpoczynającej się w poniedziałek oficjalnej wizyty Xi Jinpinga w Polsce. Chińskie i polskie firmy mają podpisać umowy dwustronne. 
Sobota, 18 czerwca 2016

Prezydent RP postanowił o użyciu PKW w Kuwejcie i Iraku

Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienia o użyciu dwóch Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji "Inherent Resolve" w okresie od 20 czerwca do 31 grudnia 2016 r. Kontyngenty wesprą działania Globalnej Koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim. 
Piątek, 17 czerwca 2016

"Trzeba znaleźć obszary wspólnego działania Polski i Niemiec"

Trzeba znaleźć obszary, w których Polska i Niemcy na forum europejskim mogą działać wspólnie i odpowiedzieć na pytania, jakie są europejskie wyzwania - podkreślił Prezydent RP podczas spotkania inaugurującego prace Polsko-Niemieckiej Grupy Refleksyjnej. 
Czwartek, 16 czerwca 2016

Prezydent podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją Szczytu NATO

Prezydent podpisał ustawę zapewniającą szczególne rozwiązania związane z organizacją Szczytu Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Warszawie. Andrzej Duda złożył także podpis pod ustawą o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług. 
1 POPRZEDNIA 103104105106107108109  134
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.