przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 14 maja 2018

Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Węgier [PL/ENG]

Integracja infrastrukturalna regionu, kwestie geopolityczne oraz to, jak może wyglądać nowy układ polityczny w Europie po wyborach do PE w 2019 r. - m.in. o tych kwestiach rozmawiali Prezydent Andrzej Duda z Premierem Węgier Viktorem Orbanem 
Sobota, 12 maja 2018

83. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

83. rocznica śmierci jednego z Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego. Przy sarkofagu Marszałka w krypcie na Wawelu zostały złożone kwiaty od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wieczorem fasadę Pałacu Prezydenckiego rozświetliła okolicznościowa iluminacja. 
Sobota, 12 maja 2018

Kwiaty od Prezydenta RP złożone na grobie Ireny Sendlerowej

Kwiaty od Prezydenta RP Andrzeja Dudy zostały złożone na grobie Ireny Sendlerowej na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. 12 maja przypada 10. rocznica jej śmierci. Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2018 jest Rokiem Ireny Sendlerowej. 
Piątek, 11 maja 2018

Oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City

Podczas swojej najbliższej wizyty w USA Prezydent Andrzej Duda zamierza ponownie złożyć kwiaty przy Pomniku, przed którym oddał hołd bohaterom wojennym w 2016 roku. 
Piątek, 11 maja 2018

Ustawa o przetwarzaniu danych dotyczących pasażera podpisana

Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek 11 maja 2018 r. ustawę z dnia 9 maja 2018 r. o przetwarzaniu danych dotyczących pasażera. 
Czwartek, 10 maja 2018

Prezydent Czech z wizytą w Polsce [PL/ENG] 

Zgadzamy się, że potrzebna nam jest jak największa spójność w ramach Grupy Wyszehradzkiej - mówił w czwartek Prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji z goszczącym w Polsce Prezydentem Czech Milošem Zemanem. 
Czwartek, 10 maja 2018

Upamiętnienie Szmula Zygielbojma

W geście jednego z najbardziej dramatycznych protestów przeciwko milczeniu i bezczynności świata wobec zagłady Żydów, a zarazem aktu solidarności z mordowanymi w getcie warszawskim, Zygielbojm popełnił samobójstwo. 
Środa, 9 maja 2018

Prezydent: Nowoczesne państwo musi być dostępne dla niepełnosprawnych 

Jeżeli państwo jest państwem nowoczesnym, cywilizowanym, to bariery nie tylko są likwidowane, ale przede wszystkim jest ich jak najmniej - mówił Prezydent Andrzej Duda podczas Gali wręczenia nagród 3. Edycji Konkursu „Lider Dostępności”. 
1 POPRZEDNIA 1234567  120
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.