przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 13 września 2018

Komunikat ws. przejścia w stan spoczynku grupy sędziów Sądu Najwyższego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej skierował do siedmiu sędziów Sądu Najwyższego pisma, w których poinformował, że z dniem 12 września 2018 r. przeszli w stan spoczynku z mocy prawa. 
Środa, 12 września 2018

Wybitni Polacy zostaną uhonorowani Orderem Orła Białego 

Prezydent Andrzej Duda ogłosił nazwiska 25 osób, które 11 listopada zostaną pośmiertnie uhonorowane Orderami Orła Białego za zasługi dla polskiej niepodległości. - Każda z tych postaci jest z całą pewnością postacią wybitną - podkreślił Prezydent. 
Środa, 12 września 2018

Sala Orderu Orła Białego w Pałacu Prezydenckim

– Cieszę się z pomysłu, aby w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości najwyższe, a zarazem najstarsze – jak w przypadku Orderu Orła Białego – odznaczenia państwowe zostały w tak wyjątkowy sposób wyeksponowane – mówił Prezydent Andrzej Duda. 
Środa, 12 września 2018

Spotkanie nt. możliwości uratowania zakładu UniMould S.A z Pieńska

Dziś w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami rządu oraz władz samorządowych. Tematem rozmowy była możliwości zachowania zakładu UniMould S.A. 
Wtorek, 11 września 2018

Komunikat ws. oświadczeń sędziów o woli dalszego zajmowania stanowiska w Sądzie Najwyższym i Naczelnym Sądzie Administracyjnym

Prezydent RP Andrzej Duda w drodze postanowienia wyraził zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska przez okres 3 lat przez 5 sędziów Sądu Najwyższego oraz 21 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. 
Sobota, 8 września 2018

Wspólne czytanie „Przedwiośnia” z Parą Prezydencką 

W Ogrodzie Saskim przez cały dzień wybitni aktorzy, przy akompaniamencie znakomitych muzyków, czytali tegoroczną lekturę Narodowego Czytania - „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W akcji wzięła też udział Para Prezydencka. 
Sobota, 8 września 2018

Wielki finał Narodowego Czytania 

W blisko 3000 miejsc na całym świecie, nawet na Antarktydzie, będzie można usłyszeć dziś lekturę „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego podczas finału akcji Narodowe Czytanie. 
Sobota, 8 września 2018

Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w Skolimowie

To dla mnie okazja, aby podziękować Państwu za pielęgnowanie polskiego słowa, polskiej kultury, a tym samym za budowanie polskiej kultury – mówił Andrzej Duda w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich, gdzie zorganizowano Narodowe Czytanie. 
1 POPRZEDNIA 1234567  134
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.