przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 12 lipca 2018

„Sąd Najwyższy i sędziowie SN powinni przestrzegać ustaw”

Sąd Najwyższy i sędziowie SN powinni przestrzegać ustaw; bo jeżeli nie, to czegóż mamy oczekiwać od obywateli – powiedział w czwartek Prezydent Andrzej Duda. Powtórzył, że z mocy ustawy SN - a nie decyzji I prezesa SN - pracami SN kieruje Józef Iwulski. 
Czwartek, 12 lipca 2018

Spotkanie Prezydenta z uczestnikami #EUROWAW2018

Prezydent Andrzej Duda w czwartek wieczorem wysłuchał koncertu i wziął udział w oficjalnym obiedzie z okazji odbywającego się w Warszawie III Szczytu Przewodniczących Parlamentów Europy Środkowej i Wschodniej #EUROWAW2018. 
Środa, 11 lipca 2018

75. rocznica Rzezi Wołyńskiej [PL/ENG] 

11 lipca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas centralnych obchodów Prezydenta reprezentowała minister Halina Szymańska, Szef KPRP. 
Środa, 11 lipca 2018

Konferencja w Belwederze o skutecznym zarządzaniu start-upami

Współpraca dużych firm ze start-upami to element budowania państwowości – mówił dziś w Belwederze minister Adam Kwiatkowski, inaugurując konferencję „Jak skutecznie zarządzać start-upem?”. 
Piątek, 6 lipca 2018

W niedzielę Prezydent udaje się z wizytą na Ukrainę

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda udaje się w niedzielę na Ukrainę, by w 75. rocznicę rzezi wołyńskiej oddać cześć pomordowanym Rodakom. 
Piątek, 6 lipca 2018

Prezydent podpisał dwie ustawy

Nowelizacje ustaw: Prawo farmaceutyczne oraz o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zostały podpisane przez Prezydenta. 
Czwartek, 5 lipca 2018

Ostatnie pożegnanie śp. Ireny Szewińskiej

Para Prezydencka wzięła udział w uroczystościach pogrzebowych śp. Ireny Szewińskiej, Damy Orderu Orła Białego, lekkoatletki, krzewicielki idei olimpijskiej, propagatorki sportu i kultury fizycznej. - Była królową królowej sportów - podkreślił Prezydent. 
Środa, 4 lipca 2018

Komunikat Kancelarii Prezydenta RP w sprawie przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego

Przejście w stan spoczynku następuje z mocy prawa, w dacie określonej przez ustawę, a zatem nie jest konieczne wydawanie przez Prezydenta RP aktu urzędowego w tej sprawie. 
1 POPRZEDNIA 1234567  128
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.