przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 2 maja 2018

Życzenia od światowych Przywódców z okazji Święta Narodowego 3 Maja [PL/ENG]

Z okazji Święta Narodowego 3 Maja, w tym roku szczególnie uroczystego, bo przypadającego w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, światowi Przywódcy przekazali na ręce Prezydenta Andrzeja Dudy gratulacje i życzenia. 
Środa, 2 maja 2018

Prezydent wziął udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM” 

W ramach akcji flaga narodowa przemierza Polskę z południa na północ. Biało-czerwona sztafeta wyruszyła z Zakopanego, popołudniu młodzi siatkarze przekazali flagę narodową Andrzejowi Dudzie, który wraz z młodzieżą przebiegł pod Kolumnę Zygmunta. 
Środa, 2 maja 2018

Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą [PL/ENG] 

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Podczas uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wręczył odznaczenia zasłużonym działaczom polonijnym, a także flagi państwowe wyróżnionym organizacjom. 
Środa, 2 maja 2018

Odeszła Wanda Wiłkomirska

Wybitna polska skrzypaczka o międzynarodowej sławie. Jedna z największych muzycznych indywidualności XX wieku. Niezrównana interpretatorka koncertów skrzypcowych Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego i Grażyny Bacewicz. 
Wtorek, 1 maja 2018

2 maja Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą

2 maja Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Obchody rozpoczną się od uroczystego podniesienia Flagi Państwowej na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego. 
Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Rozpoczyna się przewodnictwo Polski w RB ONZ [PL/ENG] 

Priorytety majowej prezydencji Polski w RB ONZ to m.in. umocnienie znaczenia prawa międzynarodowego, skuteczne rozwiązywanie konfliktów, zapewnienie ochrony ludności cywilnej oraz podkreślenie znaczenia prawa humanitarnego w konfliktach. 
Niedziela, 29 kwietnia 2018

Okolicznościowa iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego

W niedzielę po zmroku na fasadzie Pałacu Prezydenckiego rozbłysła okolicznościowa iluminacja z okazji 40-lecia utworzenia Wolnych Związków Zawodowych. 
Piątek, 27 kwietnia 2018

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw dotyczących kwestii tzw. „błędnych przelewów”

Dzięki nowym przepisom, dostawcy usług płatniczych, tj. przede wszystkim banki, będą mieć skuteczne narzędzia prawne, umożliwiające udzielenie klientom pomocy w odzyskaniu od odbiorcy przelewu błędnie przelanych środków finansowych. 
1 POPRZEDNIA 1234567  119
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.