przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 30 września 2018

W sobotę i niedzielę Belweder był otwarty dla zwiedzających

W weekend dla zwiedzających został otwarty Belweder. Można było oglądać wystawę przygotowaną z okazji wręczenia certyfikatów wpisu nowych obiektów na Polską Listę Krajową Programu UNESCO „Pamięć Świata”. 
Piątek, 28 września 2018

Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z Szefami Obrony Państw NATO

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z Szefami Obrony Państw NATO. Prezydentowi towarzyszyła Pierwsza Dama, a także Szef BBN Paweł Soloch i Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. 
Piątek, 28 września 2018

Prezydent: Chciałbym, aby ta wystawa była natchnieniem na przyszłość 

Na pl. Piłsudskiego w Warszawie Para Prezydencka otworzyła ekspozycję zapowiadającą Polską Wystawę Gospodarczą. – Chciałbym, aby ta wystawa była nie tylko świadectwem ostatnich stu lat, ale stała się natchnieniem na przyszłość – mówił Andrzej Duda. 
Piątek, 28 września 2018

Prezydent: Dziękuję za budowanie przyjaźni między naszymi krajami 

Prezydent podczas spotkania z członkami Narodowych Towarzystw Olimpijczyków Państw Trójmorza podziękował za ich zaangażowanie we współpracę w promowaniu idei olimpijskiej i budowaniu przyjaźni między krajami. 
Piątek, 28 września 2018

Ustawa dotycząca weteranów przyjęta przez Senat

Senat RP przyjął w piątek jednogłośnie (85 głosów za) i bez poprawek ustawę z dnia 13 września 2018 roku o zmianie ustawy z 2011 roku o weteranach działań poza granicami państwa. 
Czwartek, 27 września 2018

79. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

27 września 1939 r. powstała Służba Zwycięstwu Polski. Przekształcona później w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w AK - dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu. 
Poniedziałek, 24 września 2018

100 lat temu urodził się Hieronim Dekutowski „Zapora”

Dziś przypada setna rocznica urodzin Cichociemnego, Żołnierza Niezłomnego mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora. W miejscu jego spoczynku, w Mauzoleum - Panteonie Żołnierzy Niezłomnych Wyklętych na warszawskiej Łączce, złożono kwiaty od Prezydenta RP. 
Czwartek, 20 września 2018

„Dziękuję, że zawsze myślicie o Polsce i o nią dbacie”

- Bardzo Państwu dziękuję, że cały czas trwacie przy polskości i przy Polsce, że nigdy o niej nie zapomnieliście - mówił Prezydent do uczestników V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy. W spotkaniu wzięła udział również Pierwsza Dama. 
1 POPRZEDNIA 3456789  140
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.