przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 1 sierpnia 2017

Koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki"

Powstańcze piosenki zaśpiewali we wtorek uczestnicy i publiczność koncertu "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki", który odbył się na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Na koncert przybył prezydent Andrzej Duda. 
Wtorek, 1 sierpnia 2017

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Od złożenia wieńca przed Pomnikiem Ofiar Rzezi Woli prezydent Andrzej Duda rozpoczął we wtorek obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Rzeź Woli uznawana jest za jedną z największych zbrodni na polskiej ludności podczas II wojny światowej. 
Poniedziałek, 31 lipca 2017

Hołd dla powstańców warszawskich 

- Nie jest przegrane powstanie, które prowadzi do wolnej Polski - mówił prezydent Andrzej Duda w czasie uroczystości, jakie odbyły się w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 
Czwartek, 27 lipca 2017

Przepisy zwiększające ochronę dzieci weszły w życie

Sądy w sprawach karnych będą odtąd obligatoryjnie sprawdzać, czy w wyniku przestępstwa nie ucierpiało dziecko. Jeśli ucierpiało, wymierzona kara będzie wyższa. To efekt nowych przepisów, jakie weszły w życie dzięki nowelizacji kodeksu karnego. 
Wtorek, 25 lipca 2017

Nowelizacja Prawa o ustroju sądów powszechnych z podpisem Prezydenta RP

Prezydent złożył podpis pod ustawą z dnia 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw - poinformował we wtorek Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha. 
Wtorek, 25 lipca 2017

Lista ustaw podpisanych przez Prezydenta RP

Oprócz ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw Prezydent RP Andrzej Duda złożył podpis także pod sześcioma innymi ustawami, m.in. nowelizacją ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin. 
Poniedziałek, 24 lipca 2017

Spotkania z Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego oraz z przewodniczącym KRS

W poniedziałek odbyło się spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Prezydent spotkał się także z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim. 
Poniedziałek, 24 lipca 2017

Prezydent: Zdecydowałem o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS

Zdecydowałem, że zwrócę z powrotem Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o Sądzie Najwyższym, jak również o KRS, albowiem Sejm doprowadził do tego, że są one ze sobą powiązane − oświadczył w poniedziałek prezydent. 
1 POPRZEDNIA 45678910  88
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.