przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 13 listopada 2018

Prezydent: Tylko naród twórczy może być narodem zwycięskim

Zawsze powinniśmy pamiętać o roli, jaką odgrywa silna, konkurencyjna gospodarka dla umocnienia podstaw narodowego bytu, dla ugruntowania suwerenności i podmiotowości Rzeczypospolitej - napisał Prezydent RP w przesłaniu z okazji Kongresu 590. 
Niedziela, 11 listopada 2018

List Prezydenta z okazji odsłonięcia pomnika Ignacego Daszyńskiego

W imieniu Rzeczypospolitej dziękuję inicjatorom oraz twórcom odsłanianego dziś pomnika. Ignacy Daszyński, wybitna postać naszej historii, to jeden z ojców odzyskanej w roku 1918 niepodległości - napisał Prezydent. 
Niedziela, 11 listopada 2018

List Prezydenta z okazji koncertu „100 lat” w Royal Albert Hall w Londynie

W tym wyjątkowym dniu chcę skierować słowa uznania i wdzięczności do wszystkich Polaków zamieszkałych na Wyspach. Wszystkich nas, Polaków, łączy wspólna tożsamość i najwyższe ideały patriotyczne - podkreślił Andrzej Duda. 
Sobota, 10 listopada 2018

Depesza Prezydenta RP do głów państw z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości [PL/ENG]

Rzeczpospolita Polska działa na rzecz pokojowej współpracy między państwami, opartej na zasadach przestrzegania prawa międzynarodowego, równości, solidarności i wzajemnego szacunku - napisał Prezydent do przywódców państw. 
Sobota, 10 listopada 2018

List Prezydenta z okazji polonijnych obchodów Dnia Niepodległości w Sydney

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że stulecie odrodzenia się niepodległego państwa polskiego obchodzone jest nie tylko w całej Polsce, lecz także na całym świecie - podkreślił Andrzej Duda w liście do australijskiej Polonii. 
Piątek, 9 listopada 2018

List Prezydenta do uczestników uroczystości Narodowego Święta Niepodległości odbywających się w Puszczy Mariańskiej

Cieszę się, że społeczność Puszczy Mariańskiej włączyła się w rocznicowe uroczystości upamiętniające powrót naszej Ojczyzny do rodziny niepodległych państw - podkreślił Andrzej Duda. 
Czwartek, 8 listopada 2018

Prezydent: Energia geotermalna to jedno z najbardziej perspektywicznych źródeł

Energia geotermalna to jedno z najbardziej perspektywicznych źródeł energii odnawialnej. Zasoby ciepła pozyskiwanego z wnętrza Ziemi są ogromne i praktycznie nie do wyczerpania - napisał Prezydent z okazji 25-lecia Geotermii Podhalańskiej. 
Środa, 7 listopada 2018

List Prezydenta do przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych w RP z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Bądźmy w tym szczególnym dniu razem. Niech to wspaniałe święto naszej Ojczyzny będzie świętem jedności i wspólnoty, której są Państwo nieodłączną częścią - zaapelował Andrzej Duda. 
1234567  107
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.