przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 23 sierpnia 2015

List na Dożynkach Powiatu Mieleckiego

Organizatorzy i Uczestnicy
Dożynek Powiatu Mieleckiego

 


Szanowni Rolnicy!
Szanowni Przedstawiciele Władz Samorządowych!
Mieszkańcy Miasta i Powiatu Mieleckiego!

 

Dożynki to święto polskiej wsi, święto radości jednoczące całą Państwa wspólnotę. Cieszę się, że w powiecie mieleckim żniwa dobiegły końca. Mimo upałów i suszy, mieleccy rolnicy sumiennie wykonywali swoje powinności wobec ojczystej ziemi. Za ten wytrwały trud oraz za jego owoce pragnę Państwu wyrazić szacunek i wdzięczność.

 

Szanowni Państwo! Produkcja rolna pozostaje jednym z filarów rozwoju gospodarczego całego kraju. Dlatego Polska nie może zrezygnować z własnej, narodowej polityki wobec wsi i rolnictwa. Rolnik to zawód szczególny. Od jego ciężkiej pracy zależą nie tylko biologiczne podstawy egzystencji narodu, ale też pomyślny rozwój całego państwa. Rolnicy mają więc prawo oczekiwać znacznie większego niż dotąd zainteresowania i wsparcia ze strony władz. Akcesja do Unii Europejskiej przyniosła polskiej wsi wiele pozytywnych zmian. Nie rozwiązała jednak wszystkich problemów.

 

Mam świadomość, że na drodze ku dobrej przyszłości polskiego rolnictwa musimy sprostać jeszcze wielu wyzwaniom. Potrzebny jest wspólny wysiłek i zgodnie wypracowana strategia. Zapewniam, że sprawom wsi będę poświęcał wiele uwagi i troski. Moim celem jest tworzenie warunków do merytorycznej, szerokiej dyskusji na te niezwykle ważne tematy. Będą temu służyć prace Narodowej Rady Rozwoju. Liczę także na współpracę z instytucjami państwowymi, samorządami, organizacjami rolniczymi. Musimy pamiętać o solidarności i wspólnocie z tymi, którzy nadal potrzebują wsparcia i pomocy.

 

Życzę wszystkim rolnikom i ich rodzinom wszelkiej pomyślności, realizacji życiowych zamierzeń i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże !
 

Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.