przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 10 lutego 2018

List z okazji obchodów 98. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem

Właśnie stąd przed 98 laty wyruszyliśmy w długą drogę, która wyprowadziła nasz naród i państwo na szerokie wody Europy i świata – napisał Prezydent Andrzej Duda do uczestników sobotnich obchodów w Pucku 98. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. 
Sobota, 10 lutego 2018

List do uczestników II Ogólnopolskiego Forum Samorządów

Stulecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, które obchodzimy w tym roku, przypomina o zasługach samorządowców dla budowania patriotycznej wspólnoty i rozwoju Polski - napisał Prezydent Andrzej Duda. List odczytał minister Adam Kwiatkowski. 
Czwartek, 8 lutego 2018

List Prezydenta do Laureata XIX edycji Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora

Odcisnął Pan piętno swojej sztuki i estetycznej wrażliwości w przestrzeni sakralnej, publicznej i prywatnej w wielu miejscowościach w Polsce i na świecie - napisał Andrzej Duda w liście do prof. Leona Tarasiewicza. List odczytał Andrzej Waśko. 
Poniedziałek, 5 lutego 2018

List Prezydenta do uczestników obchodów 75. rocznicy likwidacji getta w Białymstoku

Machina zbrodni przyniesiona na tę ziemię przez okupantów niemieckich i wprawiona w piekielny ruch w ramach Akcji „Reinhardt” pochłonęła przeszło 10 tysięcy istnień ludzkich - przypomniał Prezydent Andrzej Duda. 
Niedziela, 4 lutego 2018

List Prezydenta RP z okazji obchodów 155. rocznicy bitwy pod Węgrowem

„Niechaj pamięć o roku 1863 i 1918 będzie dla nas, współczesnych, inspiracją do codziennej pracy dla tego najwyższego wspólnego dobra, którym jest nasze własne suwerenne państwo”- napisał Andrzej Duda w liście odczytanym przez ministra Andrzeja Derę. 
Piątek, 2 lutego 2018

List Prezydenta RP do uczestników konferencji „Tożsamość konstytucyjna”

„Z uznaniem odbieram Państwa inicjatywę, aby poprzez tę konferencję oraz odsłonięcie w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego tablicy pamiątkowej oddać cześć zasługom Prof. Lecha Morawskiego.” - napisał Andrzej Duda. List odczytała Szefowa KPRP. 
Piątek, 2 lutego 2018

List Prezydenta RP z okazji 37. rocznicy strajku generalnego na Podbeskidziu

Strajk na Podbeskidziu był sprzeciwem wobec fałszywej i pozorowanej odnowy, był wołaniem o prawdziwie wolną, demokratyczną, sprawiedliwą i uczciwą Polskę - napisał Andrzej Duda. List odczytała Agnieszka Lenartowicz-Łysik, Doradca Prezydenta RP. 
Piątek, 26 stycznia 2018

List Prezydenta RP na uroczystości pogrzebowe śp. Barbary Otwinowskiej

Do ostatnich dni była też Pani Profesor strażniczką pamięci. Szczególnie cenne są zebrane przez Panią Profesor świadectwa prześladowań kobiet – więźniów politycznych okresu stalinowskiego - podkreślił Prezydent Andrzej Duda w liście. 
1 POPRZEDNIA 1234567  76
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.