przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 11 sierpnia 2018

List Prezydenta do uczestników uroczystości rocznicowych w Świętej Lipce

Święta Lipka to miejsce, które w szczególny sposób wyraża wartości i ideały, jakimi kierowali się nasi przodkowie, twórcy I Rzeczypospolitej - napisał Prezydent Andrzej Duda. 
Sobota, 11 sierpnia 2018

List Prezydenta z okazji 81. rocznicy rozpoczęcia tzw. „operacji polskiej” NKWD 1937–1938

Dziś wydobywamy z cienia tę największą przedwojenną zbrodnię przeciwko ludzkości, po raz drugi czcząc jej ofiary w czasie uroczystości państwowej - napisał Prezydent RP w liście, który odczytał minister Andrzej Dera podczas uroczystości w Warszawie. 
Piątek, 10 sierpnia 2018

Pożegnanie gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego

- Zapamiętamy Go jako człowieka do końca niestrudzenie niosącego depozyt generacyjnych przeżyć - napisał Prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości pogrzebowych gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. 
Czwartek, 9 sierpnia 2018

List Prezydenta do uczestników konferencji „Społeczny Pre_COP24”

Jestem przekonany, że wyzwanie, jakim jest ograniczenie niekorzystnych skutków zmian klimatycznych, będzie dla nas wszystkich szansą na skok cywilizacyjny i przyniesie zrównoważony rozwój – napisał w liście Prezydent Andrzej Duda. 
Środa, 8 sierpnia 2018

List Prezydenta RP na uroczystości upamiętnienia 50. rocznicy śmierci Matki Matyldy Getter

Podczas uroczystości upamiętniających 50. rocznicę śmierci przełożonej prowincji warszawskiej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi list Prezydenta Andrzeja Dudy odczytał Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski. 
Wtorek, 7 sierpnia 2018

List Prezydenta z okazji z 10. rocznicy wojny rosyjsko-gruzińskiej

Gruzja, której współczesna dewiza brzmi: „Siła jest w jedności” i której hymn nosi tytuł „Wolność” to, podobnie jak Polska, kraj ludzi dumnych ze swojej historycznej tożsamości i kultury - napisał Andrzej Duda. 
Niedziela, 5 sierpnia 2018

List Prezydenta na uroczystości przy Pomniku Pamięci 50 Tysięcy Mieszkańców Woli

Niewinnych ludzi, cywilów, w tym kobiety i dzieci, zabijano, wykonując rozkaz zburzenia Warszawy i zgładzenia całej jej ludności. Miała to być kara za to, że Polacy upomnieli się o swoją wolność (...) - napisał Prezydent Andrzej Duda. 
Niedziela, 5 sierpnia 2018

Życzenia Prezydenta RP dla Szczepana Siekierki

To właśnie ludziom takim jak Pan – nieugięcie kierującym się w życiowych działaniach dewizą „Bóg-Honor-Ojczyzna” – niepodległa Rzeczpospolita zawdzięcza swój dziejowy sukces, trwanie i rozwój – napisał Andrzej Duda. 
1 POPRZEDNIA 1234567  94
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.