przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 5 maja 2018

Życzenia Prezydenta RP dla Jerzego Skolimowskiego

Dzisiejszy jubileusz przypomina o Pana wielkim wkładzie w rozwój polskiej kultury – jako reżysera, scenarzysty, aktora, malarza i poety - napisał Prezydent RP w liście przekazanym Jerzemu Skolimowskiemu w sobotę – w dniu jego 80. urodzin. 
Czwartek, 3 maja 2018

Wspólna Deklaracja Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Republiki Litewskiej z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja [PL/ENG]

227 lat temu nasze Narody wzbogaciły Europę i świat nowoczesnym aktem prawnym, wyznaczającym standardy dla wielu współczesnych ustaw zasadniczych. 
Wtorek, 1 maja 2018

List Prezydenta do uczestników Ogólnopolskiej Pielgrzymki Robotników i Pracodawców do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu

- Cieszę się, że dziś, 1 maja, w Kaliszu, w Sanktuarium Świętego Józefa gromadzą się razem ludzie pracy i pracodawcy. To ważne wydarzenie, które służy zarówno budowaniu wspólnoty, jak i refleksji nad wartością, jaką jest ludzka praca napisał Prezydent 
Sobota, 28 kwietnia 2018

List z okazji 40-lecia utworzenia Wolnych Związków Zawodowych

Powstanie Wolnych Związków Zawodowych było jasnym sygnałem, że nikt, kto w słusznej sprawie staje do walki z opresyjnym państwem, nie będzie osamotniony, że może liczyć na pomoc i wsparcie - napisał Prezydent. List odczytał Doradca Andrzej Waśko. 
Piątek, 27 kwietnia 2018

Życzenia Prezydenta dla Ryszarda Bugajskiego

Wyraził Pan niegdyś pogląd, iż znajomość przeszłości jest bardzo ważna i potrzebna. Myślę, że trafność tego stwierdzenia w pełni potwierdza Pańska bogata i różnorodna twórczość, za którą raz jeszcze dziękuję - napisał Prezydent w liście. 
Piątek, 27 kwietnia 2018

List Prezydenta do uczestników XXI Forum Polonijnego w Toruniu

Miliony Polaków żyjących poza Polską to olbrzymi potencjał. Chcemy, żeby wszyscy oni pamiętali o Polsce i byli dumni ze swojej polskości; żeby czuli się związani ze swoją Ojczyzną i chcieli do niej wracać – napisał Prezydent Andrzej Duda. 
Piątek, 27 kwietnia 2018

List Prezydenta RP z okazji 25-lecia TVP Polonia

Chcę dzisiaj gorąco podziękować Państwu za zaangażowanie na rzecz umacniania polskiej wspólnoty, obejmującej miliony ludzi na wszystkich kontynentach - napisał Prezydent. Słowa listu Andrzeja Dudy odczytał podczas jubileuszowej gali minister Andrzej Dera. 
Czwartek, 26 kwietnia 2018

List Prezydenta do uczestników obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości zorganizowanych przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną

Historia polskich zrzeszeń inżynierów i techników nierozerwalnie wiąże się z walką o niepodległość - napisał Andrzej Duda. Słowa listu Prezydenta odczytał minister Andrzej Dera. 
1 POPRZEDNIA 1234567  86
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.