przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 1 grudnia 2018

List Prezydenta RP z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja

Podjęliśmy namysł nad tym, jak spuścizna Ojców Niepodległości kształtuje nasze myśli, słowa i czyny dzisiaj, w obliczu wyzwań stojących przed Polską nowego stulecia - napisał Prezydent RP w liście odczytanym w Toruniu przez ministra A. Kwiatkowskiego. 
Sobota, 1 grudnia 2018

List Prezydenta na inauguracji kaplicy z ikoną Matki Bożej Częstochowskiej w katedrze Notre-Dame w Paryżu

Losy naszego narodu i dzieje zmagań o niepodległość po wielekroć zatem i na trwałe splotły się z historią Francji - napisał Prezydent RP Andrzej Duda. List odczytał w Paryżu minister Wojciech Kolarski. 
Sobota, 1 grudnia 2018

Kondolencje w związku ze śmiercią byłego Prezydenta USA George’a H. W. Busha [PL/ENG]

W imieniu własnym i Narodu Polskiego składam na Pana ręce najszczersze wyrazy smutku i ubolewania w związku ze śmiercią 41. Prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a Herberta Busha - napisał Prezydent RP w depeszy do Prezydenta USA Donalda Trumpa. 
Czwartek, 29 listopada 2018

List Prezydenta z okazji uroczystości wręczenia Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia

Nagroda im. Jerzego Giedroycia stanowi uhonorowanie bezinteresownych wysiłków na rzecz dobra publicznego, umacniania pozycji Polski w przestrzeni międzynarodowej i pogłębiania bliskości z narodami Europy Środkowo-Wschodniej - podkreślił Andrzej Duda. 
Czwartek, 29 listopada 2018

List Prezydenta na Uroczystości Barbórkowe w Kopalni Soli Bochnia

Kopalnia Soli w Bochni jest świadkiem nie tylko ostatnich stu lat, ale niemal ośmiuset lat naszej historii. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o zachowanie tego niezwykłego obiektu i udostępniają go zwiedzającym - napisał Prezydent Andrzej Duda. 
Czwartek, 29 listopada 2018

Przesłanie Prezydenta na XXVII Targi Książki Historycznej

Nasze dziedzictwo jest ważne dla nas, współczesnych, jako źródło tożsamości narodowej i regionalnej, powód do dumy oraz inspiracja do działań na rzecz dobra wspólnego - dla pomyślności Polski i Polaków dziś i jutro - napisał Andrzej Duda. 
Środa, 28 listopada 2018

List z okazji 100-lecia odrodzenia Wojskowej Służby Zdrowia Ministerstwa Obrony Narodowej

Wdrażane najnowsze rozwiązania medyczne i szereg inwestycji służących wojsku z pewnością mogą budzić dumę – napisał Prezydent RP w liście do uczestników obchodów 100-lecia odrodzenia Wojskowej Służby Zdrowia Ministerstwa Obrony Narodowej. 
Środa, 28 listopada 2018

List Prezydenta RP do uczestników święta 100-lecia Marynarki Wojennej RP w Gdyni

Budowa Marynarki Wojennej, a także infrastruktury związanej z morzem i jego obroną, była jednym z najbardziej spektakularnych przedsięwzięć odrodzonej Rzeczypospolitej – napisał Prezydent RP do uczestników święta 100-lecia Marynarki Wojennej w Gdyni. 
1 POPRZEDNIA 1234567  113
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.