przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 6 grudnia 2017

List Prezydenta skierowany do uczestników VI Seminarium Projektu „Archiwa Przełomu 1989-1991”

„Bez odnoszenia się do wydarzeń przełomu 1989-1991 nie uda nam się zbudować silnej, suwerennej i w pełni demokratycznej Polski.”- napisał Andrzej Duda w liście odczytanym, podczas uroczystości przez ministra Wojciecha Kolarskiego. 
Poniedziałek, 4 grudnia 2017

List Prezydenta z okazji Dnia Górnika

„Dziękuję za piękny i budujący wzór etosu pracy i wspólnoty, jaki my, Polacy, zawdzięczamy środowiskom górniczym” - napisał Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do polskich górników. 
Poniedziałek, 4 grudnia 2017

List Prezydenta RP do uczestników gali wręczenia Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia

Wysoko cenię wkład obecnie wręczanej Nagrody w propagowanie idei zbliżenia i jedności między obywatelami „młodszej Europy” - napisał Prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas gali przez ministra Krzysztofa Łapińskiego. 
Niedziela, 3 grudnia 2017

List Prezydenta z okazji uroczystości odsłonięcia monumentu poświęconego pamięci Jana Karskiego

„Generał brygady Jan Karski to postać wyjątkowa w wymiarze nie tylko polskiej, ale i ogólnoludzkiej historii. Człowiek – symbol. Postać wyrażająca najwspanialsze ludzkie wartości i nadzieje, że dobro silniejsze jest od zła."- napisał Andrzej Duda. 
Sobota, 2 grudnia 2017

List Prezydenta z okazji 26. rocznicy powstania Radia Maryja

„Z okazji dzisiejszej uroczystości składam gratulacje i wyrazy najwyższego uznania wszystkim, którzy wytrwałą dobrą pracą współtworzą to wspaniałe dzieło.” - napisał Prezydent, w liście odczytanym przez ministra Adama Kwiatkowskiego podczas uroczystości. 
Piątek, 1 grudnia 2017

Prezydent: W imieniu wolnej RP wyrażam cześć i podziw dla wszystkich Polaków ratujących Żydów

Andrzej Duda skierował list do uczestników uroczystości z okazji 75. rocznicy powstania Rady Pomocy Żydom „Żegota” przy Delegaturze Rządu RP na Kraj. Słowa Prezydenta odczytał Minister Wojciech Kolarski. 
Czwartek, 30 listopada 2017

List Prezydenta na inaugurację XXVI Targów Książki Historycznej w Warszawie

Wierzę, że utrwalone w tradycyjnej formie dzieła współczesnych historyków – Państwa dzieła – przetrwają próbę czasu i zachowają się dla przyszłych generacji - napisał Prezydent Andrzej Duda z okazji XXVI Targów Książki Historycznej w Warszawie. 
Środa, 29 listopada 2017

Dzień Podchorążego. "Jesteście godnymi następcami pokoleń polskich patriotów"

"Jesteście godnymi następcami pokoleń polskich patriotów. W przyszłości to Wy będziecie odpowiedzialni za bezpieczeństwo Polski" - napisał Andrzej Duda. List, w imieniu Prezydenta, odczytała Szefowa KPRP Minister Halina Szymańska. 
1 POPRZEDNIA 2345678  75
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.