przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 17 czerwca 2018

Życzenia Prezydenta dla Ákosa Engelmayera z okazji 80. urodzin

Chciałbym w imieniu Rzeczypospolitej podziękować za wszystko, co w ciągu minionego przeszło pół wieku uczynił Pan dla umacniania serdecznych więzi, łączących oba nasze narody: polski i węgierski - napisał Prezydent RP w liście do Ákosa Engelmayera. 
Sobota, 16 czerwca 2018

„Bardzo się cieszę, że społeczność Szczecina czci pamięć Lecha Kaczyńskiego”

Bardzo się cieszę, że społeczność Szczecina czci pamięć wybitnego męża stanu Lecha Kaczyńskiego, zasłużonego dla naszej Ojczyzny - napisał Prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości odsłonięcia pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 
Piątek, 15 czerwca 2018

Prezydent: Kultura przenika wszystkie sfery ludzkiej aktywności

Kultura przenika wszystkie sfery ludzkiej aktywności i wszyscy mają prawo w niej uczestniczyć - napisał Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości wręczenia Dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Piątek, 15 czerwca 2018

List Prezydenta na uroczystości pogrzebowe śp. Barbary Wachowicz-Napiórkowskiej

Z głębokim smutkiem przyjąłem informacje o śmierci Pani Barbary Wachowicz, wybitnej pisarki i dziennikarki, niestrudzonej orędowniczki polskiej kultury, mistrzyni pióra i żywego słowa, której tak wiele wszyscy zawdzięczamy - napisał Andrzej Duda. 
Czwartek, 14 czerwca 2018

Prezydent: składamy hołd pamięci ofiar

Mimo upływu czasu takie miejsca zabójczej, niewolniczej pracy ponad siły człowieka i masowej śmierci, zadawanej w sposób przemysłowy, wciąż budzą w nas przerażenie - napisał Prezydent Andrzej Duda. 
Czwartek, 14 czerwca 2018

List Prezydenta z okazji Światowych Dni Morza 2018

To dla nas ogromna satysfakcja i duma, że Polska jako pierwszy kraj w Europie Środkowo-Wschodniej i regionie Morza Bałtyckiego jest gospodarzem tego największego święta morskiego Narodów Zjednoczonych - napisał Andrzej Duda. 
Środa, 13 czerwca 2018

List Prezydenta na odsłonięcie pomnika Szczypiornistów w Kaliszu

Wierzę, że odsłonięty dziś pomnik upamiętniający wydarzenia, które należą do historii polskiego sportu i historii Polski, zachęci wiele osób do uprawiania tej wspaniałej dyscypliny - napisał Prezydent. 
Sobota, 9 czerwca 2018

List Prezydenta na otwarcie wystawy poświęconej polskiej adwokaturze

Praca adwokata jest misją – nie tylko wobec osób, które adwokat reprezentuje, ale także w stosunku do państwa, którego system prawny współtworzy - napisał Prezydent w liście z okazji otwarcia wystawy w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. 
1 POPRZEDNIA 3456789  93
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.