przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 30 listopada 2017

List Prezydenta na inaugurację XXVI Targów Książki Historycznej w Warszawie

Wierzę, że utrwalone w tradycyjnej formie dzieła współczesnych historyków – Państwa dzieła – przetrwają próbę czasu i zachowają się dla przyszłych generacji - napisał Prezydent Andrzej Duda z okazji XXVI Targów Książki Historycznej w Warszawie. 
Środa, 29 listopada 2017

Dzień Podchorążego. "Jesteście godnymi następcami pokoleń polskich patriotów"

"Jesteście godnymi następcami pokoleń polskich patriotów. W przyszłości to Wy będziecie odpowiedzialni za bezpieczeństwo Polski" - napisał Andrzej Duda. List, w imieniu Prezydenta, odczytała Szefowa KPRP Minister Halina Szymańska. 
Wtorek, 28 listopada 2017

List Prezydenta z okazji z okazji Święta Barbórki w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu

Za ten trud, za gotowość, za poświęcenie pragnę dziś wszystkim polskim ratownikom górniczym bardzo gorąco podziękować - napisał Prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym przez ministra Andrzeja Derę. 
Poniedziałek, 27 listopada 2017

Prezydent: Życie i dokonania Ekscelencji inspirują i umacniają ducha

Andrzej Duda skierował list do Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera, Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej z okazji 75. rocznicy urodzin. Podczas uroczystej Mszy świętej słowa Prezydenta odczytał Minister Adam Kwiatkowski. 
Niedziela, 26 listopada 2017

Prezydent: Ci, którzy udzielali choćby najmniejszej pomocy żydowskim współobywatelom, zasługują na miano bohaterów narodowych

W imieniu Prezydenta RP Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w Międzynarodowej Konferencji „Pamięć i Nadzieja”, poświęconej postawom Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Andrzej Duda skierował list do jej uczestników. 
Piątek, 24 listopada 2017

Depesza kondolencyjna do Prezydenta Egiptu w związku z zamachem w meczecie w Bir al-Abd

Jestem wstrząśnięty wiadomościami dochodzącymi z Egiptu. Pragnę przekazać wyrazy żalu i głębokiego współczucia z powodu niegodziwego i podstępnego zamachu dokonanego w meczecie w Bir al-Abd - napisał Prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej. 
Piątek, 24 listopada 2017

List Prezydenta z okazji 30-lecia działalności Społecznego Towarzystwa Oświatowego

„Gratuluję pięknego jubileuszu i dziękuję za Państwa pracę na rzecz kształcenia i wychowania kolejnych pokoleń młodych Polaków” - napisał Prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym przez Dyrektora Generalnego w KPRP Grażynę Ignaczak-Bandych. 
Czwartek, 23 listopada 2017

List Prezydenta RP z okazji X edycji Konkursu „Książka Historyczna Roku”

„Serdecznie gratuluję obecnym tu dzisiaj nominowanym i laureatom jubileuszowej edycji Konkursu” - napisał Andrzej Duda w liście odczytanym przez Doradcę Prezydenta Tadeusza Deszkiewicza, podczas uroczystości wręczania nagród. 
1 POPRZEDNIA 3456789  76
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.