przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 15 września 2018

List Prezydenta RP do Uczestników i Organizatorów XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników na Jasną Górę

Chciałbym skierować słowa uznania i wdzięczności za profesjonalizm i oddanie, z jakim pielęgnują Państwo najlepsze tradycje leśne – napisał Prezydent Andrzej Duda do Uczestników i Organizatorów XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników na Jasną Górę 
Piątek, 14 września 2018

List z okazji 1. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych

Życzę Państwu wielu wspaniałych sukcesów i radości z wykonywania utworów naszego wspaniałego rodaka — napisał Prezydent RP do uczestników 1. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. 
Piątek, 14 września 2018

List Prezydenta na uroczystość upamiętnienia Polaków pomordowanych w lesie w Palmirach

Żyli dla Polski i za Polskę zginęli. Niech pamięć o nich przypomina nam, że nasza wolność okupiona została także ich krwią - napisał Prezydent w liście odczytanym podczas uroczystości patriotyczno-religijnej na Cmentarzu-Mauzoleum w Palmirach. 
Środa, 12 września 2018

List Prezydenta do Dermota Turinga

Prezydent skierował list do Dermota Turinga, autora książki ,,X,Y,Z” opowiadającej o wkładzie polskich matematyków - Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego - w rozszyfrowanie Enigmy 
Wtorek, 11 września 2018

List Prezydenta do uczestników kieleckiej uroczystości upamiętniającej ofiary ataków terrorystycznych na World Trade Center

Przed pomnikiem Homo Homini w Kielcach odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary ataków terrorystycznych na wieże World Trade Center. 
Wtorek, 11 września 2018

List Prezydenta z okazji Zgromadzenia Jubileuszowego Związku Powiatów Polskich

Bardzo się cieszę, że od samego początku samorządność terytorialna stara się sprostać wyzwaniom współczesności, a jednocześnie kładzie duży nacisk na kultywowanie dziedzictwa małych ojczyzn - napisał Prezydent Andrzej Duda. 
Wtorek, 11 września 2018

List z okazji 38. rocznicy podpisania porozumień katowickich

To właśnie tutaj trzydzieści osiem lat temu, wkrótce po podpisaniu porozumień w Szczecinie, Gdańsku i Jastrzębiu-Zdroju, o prawa swoje i swoich rodzin upomnieli się strajkujący robotnicy Huty Katowice w Dąbrowie Górniczej - napisał Prezydent. 
Wtorek, 11 września 2018

List Prezydenta do uczestników konferencji naukowej „Udział polskiej wsi w walce o niepodległość Polski”

Jestem przekonany, że zarówno powojenna konspiracja zbrojna, jak też późniejsza działalność ludowców aż do upadku nieludzkiego systemu ze wszech miar zasługują na godne miejsce w księdze dziejów naszego narodu - napisał Andrzej Duda. 
1 POPRZEDNIA 3456789  104
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.