przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 23 listopada 2018

Do uczestników obchodów 80. rocznicy zakończenia „operacji polskiej” NKWD

Partnerstwo polsko-ukraińskie w badaniu i nagłaśnianiu zbrodni komunistycznych to ważny element współdziałania naszych państw i narodów – napisał Prezydent RP w liście do uczestników obchodów 80. rocznicy zakończenia „operacji polskiej” NKWD 1937–1938. 
Piątek, 23 listopada 2018

List Prezydenta z okazji uroczystości barbórkowych w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego

Z okazji zbliżającego się dnia świętej Barbary, górniczej patronki, składam najlepsze życzenia oraz wyrazy uznania i wdzięczności całemu środowisku ratowników górniczych w naszym kraju - napisał Andrzej Duda. 
Czwartek, 22 listopada 2018

List Prezydenta z okazji uroczystości barbórkowych Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach

Barbórka to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów, wyrażających szacunek dla ludzkiego wysiłku i jego owoców. Etos wytrwałej, rzetelnej pracy zajmuje szczególne miejsce w mentalności mieszkańców Śląska - podkreślił Andrzej Duda. 
Wtorek, 20 listopada 2018

List Prezydenta z okazji wręczenia nagród XI edycji Konkursu „Książka Historyczna Roku”

Gratulując laureatom Konkursu „Książka Historyczna Roku”, wyrażam też uznanie jego organizatorom, jurorom oraz wszystkim autorom, którzy wnoszą swój wkład w budowę wielkiego gmachu polskiego i europejskiego dziedzictwa kulturowego - napisał Prezydent. 
Sobota, 17 listopada 2018

List Prezydenta do uczestników debaty „Sto lat z tysiąclecia. Drogi do niepodległej”

To dzięki Państwa wiedzy i zaangażowaniu rozmowy o drogach do Niepodległej były fascynującym doświadczeniem, za które jestem głęboko wdzięczny, a cały cykl debat spełnił swoje ważne zadanie - napisał Prezydent Andrzej Duda. 
Środa, 14 listopada 2018

Depesza kondolencyjna w związku z pożarami w Kalifornii

- W tych trudnych chwilach łączymy się w smutku i modlitwie z najbliższymi wszystkich ofiar i poszkodowanych - napisał w depeszy kondolencyjnej Prezydent RP Andrzej Duda do Prezydenta USA Donalda J. Trumpa 
Wtorek, 13 listopada 2018

Prezydent: Tylko naród twórczy może być narodem zwycięskim

Zawsze powinniśmy pamiętać o roli, jaką odgrywa silna, konkurencyjna gospodarka dla umocnienia podstaw narodowego bytu, dla ugruntowania suwerenności i podmiotowości Rzeczypospolitej - napisał Prezydent RP w przesłaniu z okazji Kongresu 590. 
Niedziela, 11 listopada 2018

Depesza Prezydenta RP do głów państw z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości [PL/ENG]

Rzeczpospolita Polska działa na rzecz pokojowej współpracy między państwami, opartej na zasadach przestrzegania prawa międzynarodowego, równości, solidarności i wzajemnego szacunku - napisał Prezydent do przywódców państw. 
1 POPRZEDNIA 3456789  113
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.