przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 11 września 2018

List z okazji 38. rocznicy podpisania porozumień katowickich

To właśnie tutaj trzydzieści osiem lat temu, wkrótce po podpisaniu porozumień w Szczecinie, Gdańsku i Jastrzębiu-Zdroju, o prawa swoje i swoich rodzin upomnieli się strajkujący robotnicy Huty Katowice w Dąbrowie Górniczej - napisał Prezydent. 
Wtorek, 11 września 2018

List Prezydenta do uczestników konferencji naukowej „Udział polskiej wsi w walce o niepodległość Polski”

Jestem przekonany, że zarówno powojenna konspiracja zbrojna, jak też późniejsza działalność ludowców aż do upadku nieludzkiego systemu ze wszech miar zasługują na godne miejsce w księdze dziejów naszego narodu - napisał Andrzej Duda. 
Wtorek, 11 września 2018

List Prezydenta do uczestników kieleckiej uroczystości upamiętniającej ofiary ataków terrorystycznych na World Trade Center

Przed pomnikiem Homo Homini w Kielcach odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary ataków terrorystycznych na wieże World Trade Center. 
Poniedziałek, 10 września 2018

List Prezydenta na uroczystości pogrzebowe śp. ks. abp. Szczepana Wesołego

W Jego osobie żegnamy niestrudzonego krzewiciela polskości i strażnika wartości chrześcijańskich. W roku stulecia odzyskania niepodległości Rzeczpospolita żegna wielkiego patriotę i syna górnośląskiej ziemi, zasłużonego kapłana - napisał Andrzej Duda. 
Niedziela, 9 września 2018

Życzenia dla społeczności żydowskiej z okazji Rosz ha-Szana (PL/ENG)

,,Z całą serdecznością kieruję do Państwa słowa przekazywane w tych dniach przez Żydów: abyście byli zapisani na dobry rok" - napisał Prezydent Andrzej Duda w liście z okazji Rosz ha-Szana. 
Niedziela, 9 września 2018

List Prezydenta na Dożynkach w Barzkowicach

Dożynki to święto zakorzenione w staropolskiej tradycji, wpisane w naszą narodową tożsamość. W imieniu Rzeczypospolitej, pragnę najserdeczniej podziękować wszystkim rolnikom ziemi zachodniopomorskiej za ofiarny wysiłek - napisał Andrzej Duda. 
Sobota, 8 września 2018

List Prezydenta z okazji Dożynek Archidiecezjalnych w Gryfinie

Dziękuję wszystkim rolnikom ziemi zachodniopomorskiej za całoroczny trud. Dziękuję za niesione współrodakom dary, których symbolami są dożynkowe wieńce i pachnący bochen chleba - napisał Andrzej Duda w liście odczytanym przez ministra Pawła Muchę. 
Piątek, 7 września 2018

List do uczestników XVIII Międzynarodowego Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru

W imieniu Rzeczypospolitej serdecznie dziękuję za pamięć o współrodakach, którzy stali się ofiarami Golgoty Wschodu, za manifestację patriotyzmu. Razem z Państwem skłaniam głowę przed cierpieniami Sybiraków i odmawiam za nich modlitwę - napisał Prezydent. 
1 POPRZEDNIA 45678910  104
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.