przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 11 listopada 2018

List Prezydenta z okazji koncertu „100 lat” w Royal Albert Hall w Londynie

W tym wyjątkowym dniu chcę skierować słowa uznania i wdzięczności do wszystkich Polaków zamieszkałych na Wyspach. Wszystkich nas, Polaków, łączy wspólna tożsamość i najwyższe ideały patriotyczne - podkreślił Andrzej Duda. 
Sobota, 10 listopada 2018

List Prezydenta z okazji polonijnych obchodów Dnia Niepodległości w Sydney

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że stulecie odrodzenia się niepodległego państwa polskiego obchodzone jest nie tylko w całej Polsce, lecz także na całym świecie - podkreślił Andrzej Duda w liście do australijskiej Polonii. 
Piątek, 9 listopada 2018

List Prezydenta do uczestników uroczystości Narodowego Święta Niepodległości odbywających się w Puszczy Mariańskiej

Cieszę się, że społeczność Puszczy Mariańskiej włączyła się w rocznicowe uroczystości upamiętniające powrót naszej Ojczyzny do rodziny niepodległych państw - podkreślił Andrzej Duda. 
Czwartek, 8 listopada 2018

Prezydent: Energia geotermalna to jedno z najbardziej perspektywicznych źródeł

Energia geotermalna to jedno z najbardziej perspektywicznych źródeł energii odnawialnej. Zasoby ciepła pozyskiwanego z wnętrza Ziemi są ogromne i praktycznie nie do wyczerpania - napisał Prezydent z okazji 25-lecia Geotermii Podhalańskiej. 
Środa, 7 listopada 2018

List Prezydenta do przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych w RP z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Bądźmy w tym szczególnym dniu razem. Niech to wspaniałe święto naszej Ojczyzny będzie świętem jedności i wspólnoty, której są Państwo nieodłączną częścią - zaapelował Andrzej Duda. 
Wtorek, 6 listopada 2018

List Prezydenta do uczestników gali wręczenia nagród Strażnik Pamięci 2018

Pamięć jest fundamentem tożsamości, jest skarbnicą dziejowego doświadczenia, jest wreszcie inspiracją do tego, by wspólnie budować lepszą przyszłość - napisał Prezydent, gratulując laureatom i nominowanym do nagrody Strażnik Pamięci 2018. 
Wtorek, 6 listopada 2018

List Prezydenta z okazji 10-lecia powołania Rzecznika Praw Pacjenta

Jest rzeczą niezwykle cenną, że instytucja Rzecznika, reprezentując pacjentów i egzekwując ich prawa, jest zarazem organem wspierającym polską służbę zdrowia - napisał Andrzej Duda w liście odczytanym przez prezydenckiego ministra Andrzeja Derę. 
Niedziela, 4 listopada 2018

List Prezydenta na uroczystym koncercie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w Archikatedrze lwowskiej

Dzisiejszy koncert niesie w sobie ważne przesłanie – pokazuje bardzo wymownie, jak wielką rolę w historii naszego narodu pełni kultura – napisał Prezydent Andrzej Duda. List odczytał Doradca Prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz. 
1 POPRZEDNIA 45678910  113
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.