przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 22 września 2016

Gratulacje od Andrzeja Dudy dla Alicji Jasiny

Składam serdeczne gratulacje z okazji uhonorowania Pani prestiżową Student Academy Award w kategorii filmów animowanych dla studentów szkół filmowych w Stanach Zjednoczonych - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do laureatki. 
Środa, 21 września 2016

"Dramatyczne doświadczenia Górnego Śląska stanowią jedną z bolesnych kart polskiej historii"

Prezydent Andrzej Duda skierował list do uczestników konferencji „Agresja niemiecka na Polskę we wrześniu 1939 roku – dywersja, zbrodnie i terror czasu wojny” w Katowicach. 
Środa, 21 września 2016

List do Organizatorów i Uczestników VII spotkania młodzieży polskiej i izraelskiej

Niechaj Polacy i Żydzi będą dla siebie partnerami i sprzymierzeńcami w budowaniu dobrej, bezpiecznej przyszłości dla naszych narodów. W umacnianiu solidarności i pokoju dla Polski, Izraela i całego świata w XXI wieku. 
Wtorek, 20 września 2016

List prezydenta na XIV Dorocznej Konferencji EFNIL Stereotypy i uprzedzenia językowe w Europie

Żyjemy w dobie żywiołowego rozwoju komunikacji elektronicznej. Ilość różnorodnych treści, które na co dzień wytwarzamy, przetwarzamy, odbieramy i przekazujemy, nie ma precedensu w historii - napisał Andrzej Duda. List odczytał doradca Tadeusz Deszkiewicz. 
Niedziela, 18 września 2016

"Praca najważniejszym źródłem bogactwa i niezależności"

Ludzka praca jest podstawowym i najważniejszym źródłem bogactwa, siły, a w konsekwencji także niezależności każdego narodu - napisał do uczestników 34. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy Jasnej Górze prezydent Andrzej Duda. 
Piątek, 16 września 2016

List prezydenta z okazji otwarcia wystawy „Wrocław 1945-2016” w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska należała do kluczowych ośrodków opozycji w kraju, gromadziła licznych wybitnych liderów i najaktywniejszych uczestników zmagań z reżimem komunistycznym - napisał prezydent Andrzej Duda. List odczytał we Wrocławiu minister Kolarski. 
Czwartek, 15 września 2016

List Prezydenta do Łukasza Dyczki zwycięzcy 18. konkursu Eurowizji dla młodych muzyków

Został Pan zasłużenie uznany za „nową gwiazdę muzyki poważnej”. My, Polacy, jesteśmy bardzo dumni, że podczas koncertu finałowego pokazał Pan Europie swoje mistrzowskie umiejętności - napisał Prezydent. List odczytał minister Wojciech Kolarski. 
Niedziela, 11 września 2016

List Prezydenta RP z okazji 333. rocznicy odsieczy wiedeńskiej

Wiktoria wiedeńska jest po dziś dzień ważnym elementem zbiorowej pamięci i powodem do dumy dla milionów rodaków - napisał prezydent Andrzej Duda. List odczytał w niedzielę w Wiedniu minister Wojciech Kolarski. 
1 POPRZEDNIA 71727374757677  104
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.