przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 28 czerwca 2018

Wystąpienie Prezydenta przed pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Wojska Polskiego poległych na Łotwie w latach 1919-1920

Ten pomnik, to miejsce ma w sobie kilka niezwykłych symboli i jest wielkim świadkiem historii. Oni tutaj polegli, walcząc za wolność naszą i Waszą – Wy uczciliście ich wtedy pięknym cmentarzem - powiedział Andrzej Duda. 
Środa, 27 czerwca 2018

Wypowiedź Prezydenta na konferencji w Rydze 

Mówiliśmy o sytuacji w UE, trochę o brexicie, o sytuacji naszych wspólnot w Wielkiej Brytanii, bo mieszka tam bardzo wielu Łotyszy i Polaków, zwłaszcza młodych. Więc oczywiście zabiegamy o to, żeby mieli jak najlepsze warunki - mówił Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Wystąpienie Prezydenta RP na spotkaniu z mieszkańcami Malborka 

Zamek malborski jest czymś niezwykle symbolicznym ‒ to z całą pewnością wizytówka tej ziemi i w jakimś sensie szczęście miasta. Bo mieszkać obok, żyć przy tak wspaniałym zabytku to rzeczywiście w jakimś sensie wyjątkowy przywilej - mówił Prezydent. 
Poniedziałek, 25 czerwca 2018

List Prezydenta w 42. rocznicę wydarzeń radomskiego Czerwca '76

Państwo polskie wciąż ma dług wdzięczności wobec bohaterów walki z komunizmem, bohaterów radomskiego Czerwca, którzy sprawie wolności poświęcili bardzo wiele - napisał Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości przez ministra Andrzeja Derę. 
Poniedziałek, 25 czerwca 2018

List Prezydenta na berlińskim koncercie z okazji jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Dzisiejszy koncert niesie ważne przesłanie. W stulecie odzyskania niepodległości przypomina on, jak wielką rolę w polskiej historii odgrywała kultura. To w niej odnajdowaliśmy umocnienie i nadzieję w chwilach dramatycznych - napisał Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 25 czerwca 2018

List z okazji XXV Zjazdu Katedr Prawa Administracyjnego

Prawo administracyjne reguluje wewnętrzną organizację i postępowanie władzy publicznej oraz stosunki pomiędzy państwem a obywatelami. Dotyczy więc ono nas wszystkich. W dużym stopniu decyduje o tym, jaki obraz Rzeczypospolitej - napisał Prezydent. 
1 POPRZEDNIA 78910111213  226
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.