przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016

"Warszawiacy nie mają żalu do powstańców"

- Warszawiacy nie mają żalu do swoich powstańców; wiedzą, że chcieli oni pięknej, wolnej Polski - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości przy pomniku "Polegli-Niepokonani" na Cmentarzu Powstańców Warszawy. 
Niedziela, 31 lipca 2016

List Prezydenta RP na uroczysty Apel Pamięci z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

O godz. 17.00 w Warszawie i wielu innych miastach rozlegnie się dźwięk syren. Słysząc go, Polacy zatrzymają się. Tym gestem wyrazimy naszą cześć i szacunek dla bohaterskich powstańców i cywilnej ludności stolicy. List odczytał szef BBN Paweł Soloch. 
Sobota, 30 lipca 2016

"Powstanie warszawskie jest pomnikiem naszej pamięci" 

- Jesteście nie tylko bohaterami powstania, jesteście też wychowawcami i wzorem, jesteście tymi, w których wpatrzone są oczy młodego pokolenia - zwrócił się do powstańców warszawskich prezydent Andrzej Duda podczas obchodów zbliżającej się 72. rocznicy PW 
Sobota, 30 lipca 2016

Wystąpienie prezydenta w 72. rocznicę Powstania Warszawskiego

Czcigodni gospodarze dzisiejszej uroczystości, Powstańcy Warszawscy, najwięksi, najwspanialsi! Dziękuję! Dziękuję za to, że jako Prezydent RP mogłem dziś po raz kolejny przybyć na tę uroczystość - powiedział Andrzej Duda w Muzeum Powstania Warszawskiego. 
Środa, 27 lipca 2016

"ŚDM to wydarzenie radości, wydarzenie serca, ale przede wszystkim wydarzenie ducha" 

Jest to dla mnie niezwykły zaszczyt i radość, że mogę przywitać Ojca Świętego na tej wspaniałej, niebywałej uczcie duchowej, na święcie wielkiej radości, jaką są Światowe Dni Młodzieży - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda w wystąpieniu na Wawelu. 
Środa, 27 lipca 2016

Prezydent dla TVP3: Papież wyraził radość, że w Polsce jest wsparcie dla rodzin 

Prezydent Andrzej Duda ujawnił w środę, że papież Franciszek w rozmowie z nim wyraził zadowolenie, że w Polsce jest realizowany program wsparcia dla rodzin Rodzina 500 Plus. Jak dodał, poruszyli też kwestię niedawnego ataku na księdza we Francji. 
1 POPRZEDNIA 169170171172173174175  227
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.