przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Ważne

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00 w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. // W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00 w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. //
| | |
A | A | A
Piątek, 24 marca 2017

„Oba nasze narody mają jedną naturalną ambicję: aby w Unii Europejskiej być równym pośród równych”

Oba nasze narody i państwa, ich władze, mają naturalną ambicję, która jest nie tylko prawem, ale powinnością władz suwerennego państwa. Ambicji tego, aby w Unii Europejskiej być równym pośród równych, a więc aby Unia była Unią wolnych narodów i państw. 
Piątek, 24 marca 2017

"Walka z terroryzmem wymaga współdziałania na szeregu płaszczyzn"

- Terroryzm jest elementem sytuacji kryzysowej w Europie, wymaga współdziałania na całym szeregu płaszczyzn; konieczne są korekty polityki działania w związku z imigrantami, którzy do Europy cały czas przybywają - powiedział Prezydent Andrzej Duda. 
Piątek, 24 marca 2017

List Prezydenta RP z okazji ustanowienia przez Sejm RP roku 2017 "Rokiem Tadeusza Kościuszki"

"Proklamowany przez Sejm Rzeczypospolitej Rok Tadeusza Kościuszki jest okazją, aby w dwusetną rocznicę śmierci jednego z największych polskich patriotów i przywódców narodowych podkreślić ponadczasową aktualność wartości, które reprezentował". 
Piątek, 24 marca 2017

List Prezydenta do Rodziny i Najbliższych śp. Wojciecha Młynarskiego

Bolesna strata, którą Państwo opłakują, jest także wielką stratą dla naszej kultury narodowej - napisał prezydent Andrzej Duda w liście przekazanym Rodzinie. List przekazał podczas uroczystości pogrzebowych Doradca Prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz. 
Piątek, 24 marca 2017

Wywiad Prezydenta dla agencji Reutera

"Teraz istnieje pomysł, by stworzyć jakieś ekskluzywne kluby wewnątrz Unii. Jest to bardzo zła tendencja", powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla agencji Reutera. 
Środa, 22 marca 2017

Depesza gratulacyjna do Prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera

"Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze gratulacje z okazji zaprzysiężenia na urząd Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec" - napisał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. 
1 POPRZEDNIA 173174175176177178179  280
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.