przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 17 czerwca 2016

Życzenia urodzinowe dla Ignacego Gogolewskiego

Miłośnicy teatru ogromnie cenią Pański talent, konsekwencję i pasję w interpretowaniu repertuaru klasycznego, w wydobywaniu tego, co nieprzemijające i uniwersalne (...) - napisał prezydent. List i kwiaty przekazano jubilatowi w piątek. 
Piątek, 17 czerwca 2016

"Polsko-niemieckie partnerstwo jednym z fundamentów UE"

- Partnerstwo polsko-niemieckie jest jednym z ważnych fundamentów Unii Europejskiej – powiedział w piątek w Berlinie prezydent Andrzej Duda. Rozwój tych stosunków jest prawdziwą historią sukcesu – oceniła kanclerz Niemiec Angela Merkel. 
Czwartek, 16 czerwca 2016

"Pojednanie polsko-niemieckie przykładem dla świata"

- Jestem dumny, że polski naród podążył drogą pojednania z narodem niemieckim; to wielki, wspólny dorobek i przykład dla świata - powiedział w czwartek w Berlinie prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem. 
Wtorek, 14 czerwca 2016

List Prezydenta RP do uczestników Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego

Sąd Najwyższy – podobnie jak urząd Prezydenta Rzeczypospolitej – stanowi element większej struktury, jaką jest organizm państwowy - napisał prezydent Andrzej Duda. List odczytał we wtorek podczas zgromadzenia ogólnego sędziów Sekretarz Stanu Andrzej Dera. 
Wtorek, 14 czerwca 2016

Prezydent: Jesteśmy odpowiedzialni za prawdę o Auschwitz

Przed siedemdziesięciu sześciu laty do obozu koncentracyjnego Auschwitz przybył pierwszy transport polskich więźniów politycznych. Tak rozpoczęła się tragiczna historia tego miejsca, gdzie Niemcy dokonali niewyobrażalnych zbrodni - napisał Prezydent RP. 
Poniedziałek, 13 czerwca 2016

Depesza kondolencyjna Prezydenta Andrzeja Dudy do Prezydenta USA Baracka Obamy w związku ze strzelaniną w Orlando

"W imieniu całego Narodu Polskiego oraz własnym, chciałbym przekazać na ręce Pana Prezydenta wyrazy najszczerszego współczucia rodzinom oraz bliskim ofiar tej tragedii". - napisał Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej. 
1 POPRZEDNIA 178179180181182183184  228
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.