przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 22 marca 2016

Depesza kondolencyjna po zamachach bombowych w Brukseli (PL/FR)

"Akty terroryzmu wymierzone w niewinne ofiary oraz fundamentalne wartości, na których zbudowana została Europa, wymagają wspólnej reakcji. Wobec niczym nieuzasadnionej przemocy, musimy solidarnie bronić naszej cywilizacji" - napisał prezydent Andrzej Duda 
Sobota, 19 marca 2016

Kondolencje prezydenta po katastrofie samolotu w Rosji

"W imieniu Narodu Polskiego i własnym chciałbym przekazać wyrazy współczucia rodzinom ofiar tej tragedii" - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Władimira Putina. 
Czwartek, 17 marca 2016

Wystąpienie na uroczystości otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej

Nasze narody - polski i żydowski - przez tysiąc lat żyły na tej ziemi. Te tysiąc lat wspólnej historii doznało straszliwej wyrwy, jaką był Holokaust na okupowanych przez Niemców polskich ziemiach - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 14 marca 2016

Depesza kondolencyjna w związku z zamachem w Ankarze

Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o zamachu terrorystycznym, który miał miejsce wczoraj w Ankarze. Każda niewinna ofiara barbarzyństwa terrorystów budzi w nas kategoryczny sprzeciw - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy do prezydenta Turcji. 
Niedziela, 13 marca 2016

List do uczestników Marszu Pamięci w 73. rocznicę likwidacji krakowskiego getta

Ufam, że dzisiejsza uroczystość przemówi na nowo do wrażliwości ludzi młodych. Że będąc ostrzeżeniem, lekcją o tragedii krakowskich Żydów, stanie się też drogą do poznania historii ich życia tutaj, pod Wawelem - napisał prezydent Andrzej Duda. 
Niedziela, 13 marca 2016

Prezydent w Gnieźnie: Mam świadomość 1050 lat trwania państwa polskiego

Dzisiaj, kiedy patrzę na te miejsca jako Prezydent Rzeczypospolitej, to czuję wielką odpowiedzialność za prowadzenie polskich spraw - powiedział Andrzej Duda w wywiadzie dla radiowej Jedynki, udzielonym w piątek podczas X Zjazdu Gnieźnieńskiego. 
1 POPRZEDNIA 180181182183184185186  216
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.