przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 13 listopada 2016

List na uroczystości z okazji 102. rocznicy bitwy pod Krzywopłotami w Bydlinie

„Polskie Termopile” − w ten sposób marszałek Józef Piłsudski nazwał bitwę pod Krzywopłotami. Żołnierze Legionów ponieśli w niej duże straty, ale zatrzymali wojska armii carskiej zmierzające w kierunku Krakowa - napisał prezydent Andrzej Duda. 
Sobota, 12 listopada 2016

List do uczestników wydarzenia artystycznego „W naszych sercach Polska” w Katowicach

W listopadzie roku 1918, który w tych dniach wspominamy, niepodległe państwo polskie powróciło na mapę polityczną Europy. Dla Śląska jednak był to dopiero początek zmagań o prawo przynależności do Rzeczypospolitej - napisał prezydent Andrzej Duda. 
Piątek, 11 listopada 2016

Wystąpienie Prezydenta RP z okazji Święta Niepodległości

Głęboko wierzę, że patrzą na nas dzisiaj z niebios tamci bohaterowie, ojcowie niepodległości i ci, którzy polegli albo pomarli w walce i w tęsknocie za Ojczyzną, i ci, którzy o nią walczyli i ją zdobyli - powiedział na Pl. Piłsudskiego Prezydent RP. 
Piątek, 11 listopada 2016

Prezydent do Polaków: Wolność to zadanie i wyzwanie

Obchodzimy dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości. Narodowe, bo jest to święto każdego Polaka. Wszystkich nas łączy idea wolności oraz własnego państwa jako jej najlepszego gwaranta - napisał prezydent Andrzej Duda w specjalnym liście do Rodaków. 
Piątek, 11 listopada 2016

Wystąpienie w Świdniku podczas wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych

Dzisiaj pamiątką tamtych czasów są takie właśnie spotkania (...). Możemy pośpiewać piosenki patriotyczne wspominające tamtych bohaterów, tamtą wielką chwałę, która jest naszą ogromną narodową dumą - mówił prezydent Andrzej Duda w Świdniku. 
Piątek, 11 listopada 2016

List Andrzeja Dudy do uczestników Marszu Niepodległości

"Razem, a jednocześnie każdy na swój sposób, korzystamy z najcenniejszego dobra, z naszej wolności" - napisał Prezydent Andrzej duda. List w jego imieniu odczytał Minister Wojciech Kolarski. 
1 POPRZEDNIA 183184185186187188189  263
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.