przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 31 lipca 2016

List Prezydenta RP na uroczysty Apel Pamięci z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

O godz. 17.00 w Warszawie i wielu innych miastach rozlegnie się dźwięk syren. Słysząc go, Polacy zatrzymają się. Tym gestem wyrazimy naszą cześć i szacunek dla bohaterskich powstańców i cywilnej ludności stolicy. List odczytał szef BBN Paweł Soloch. 
Sobota, 30 lipca 2016

"Powstanie warszawskie jest pomnikiem naszej pamięci" 

- Jesteście nie tylko bohaterami powstania, jesteście też wychowawcami i wzorem, jesteście tymi, w których wpatrzone są oczy młodego pokolenia - zwrócił się do powstańców warszawskich prezydent Andrzej Duda podczas obchodów zbliżającej się 72. rocznicy PW 
Sobota, 30 lipca 2016

Wystąpienie prezydenta w 72. rocznicę Powstania Warszawskiego

Czcigodni gospodarze dzisiejszej uroczystości, Powstańcy Warszawscy, najwięksi, najwspanialsi! Dziękuję! Dziękuję za to, że jako Prezydent RP mogłem dziś po raz kolejny przybyć na tę uroczystość - powiedział Andrzej Duda w Muzeum Powstania Warszawskiego. 
Środa, 27 lipca 2016

"ŚDM to wydarzenie radości, wydarzenie serca, ale przede wszystkim wydarzenie ducha" 

Jest to dla mnie niezwykły zaszczyt i radość, że mogę przywitać Ojca Świętego na tej wspaniałej, niebywałej uczcie duchowej, na święcie wielkiej radości, jaką są Światowe Dni Młodzieży - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda w wystąpieniu na Wawelu. 
Środa, 27 lipca 2016

Prezydent dla TVP3: Papież wyraził radość, że w Polsce jest wsparcie dla rodzin 

Prezydent Andrzej Duda ujawnił w środę, że papież Franciszek w rozmowie z nim wyraził zadowolenie, że w Polsce jest realizowany program wsparcia dla rodzin Rodzina 500 Plus. Jak dodał, poruszyli też kwestię niedawnego ataku na księdza we Francji. 
Wtorek, 26 lipca 2016

„Każde demokratyczne państwo musi się opierać na wartościach”

Chciałbym, żeby Światowe Dni Młodzieży były dla wszystkich uczestników duchowym przeżyciem, które wzmocni ich entuzjazm w bezinteresownym zaangażowaniu na rzecz innych ludzi – powiedział Prezydent RP w wywiadzie dla KAI. 
1 POPRZEDNIA 185186187188189190191  243
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.