przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Ważne

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00 w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. // W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00 w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. //
| | |
A | A | A
Niedziela, 20 września 2015

List prezydenta z okazji uroczystych obchodów 350. rocznicy śmierci Hetmana Stefana Czarnieckiego w Czarncy

Wspominamy dziś postać polskiego bohatera narodowego, który uwieczniony został w słowach naszego hymnu. Hetman Stefan Czarniecki niezwykle mocno zapisał się w historii naszego narodu - napisał prezydent Andrzej Duda. 
Sobota, 19 września 2015

List prezydenta z okazji otwarcia Polskiego Cmentarza Wojennego w Dytiatynie

Zwycięska wojna z bolszewikami nie przyniosła odrodzenia suwerennej Ukrainie. Dytiatyn stał się jednak znakiem polsko-ukraińskiego braterstwa broni - napisał prezydent. List odczytał w sobotę przedstawiciel szefa BBN. 
Czwartek, 17 września 2015

Wystąpienie na spotkaniu urodzinowym gen. Janusza Brochwicza-Lewińskiego ps. „Gryf”

Życie jest piękne wtedy, kiedy umiemy sprostać tym wszystkim wyzwaniom, które się w nim pojawiają. Pan miał wyzwania wielkie i straszne, ale Pan je przeszedł, zawsze z podniesionym czołem, zawsze z dumą - mówił prezydent do Jubilata. 
Czwartek, 17 września 2015

List prezydenta podczas uroczystości w 76. rocznicę napaści ZSRR na Polskę

Podczas uroczystości pod pomnikiem Poległym i Pomordowanym w 76. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, list Prezydenta RP odczytał szef BBN Paweł Soloch. 
Czwartek, 17 września 2015

„Kwestia suwerenności jest dla Polaków jedną z podstawowych”

W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu dziennikowi „Daily Telegraph” prezydent Andrzej Duda przyznał, że są sprawy, w których w pełni zgadza się z brytyjskim premierem. - Myślę tutaj przede wszystkim o kwestii suwerenności - powiedział polski prezydent. 
Wtorek, 15 września 2015

Wystąpienie prezydenta w Lancaster House

W imieniu własnym oraz w imieniu narodu polskiego, chciałbym także wyrazić wdzięczność narodowi brytyjskiemu za pamięć o heroicznych czynach polskich lotników w czasie Bitwy o Anglię - mówił w Londynie prezydent Andrzej Duda. 
1 POPRZEDNIA 270271272273274275276  280
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.