przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 11 września 2018

List z okazji 38. rocznicy podpisania porozumień katowickich

To właśnie tutaj trzydzieści osiem lat temu, wkrótce po podpisaniu porozumień w Szczecinie, Gdańsku i Jastrzębiu-Zdroju, o prawa swoje i swoich rodzin upomnieli się strajkujący robotnicy Huty Katowice w Dąbrowie Górniczej - napisał Prezydent. 
Wtorek, 11 września 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas uroczystych obchodów 135-lecia III Gimnazjum/II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie 

Bardzo dziękuję Panu Dyrektorowi za to, że szkoła się rozwija. Dziękuję, że pod każdym względem trzymają Państwo poziom ‒ mówił Prezydent Andrzej podczas uroczystych obchodów 135-lecia III Gimnazjum/II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. 
Wtorek, 11 września 2018

List Prezydenta do uczestników kieleckiej uroczystości upamiętniającej ofiary ataków terrorystycznych na World Trade Center

Przed pomnikiem Homo Homini w Kielcach odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary ataków terrorystycznych na wieże World Trade Center. 
Wtorek, 11 września 2018

List Prezydenta do uczestników konferencji naukowej „Udział polskiej wsi w walce o niepodległość Polski”

Jestem przekonany, że zarówno powojenna konspiracja zbrojna, jak też późniejsza działalność ludowców aż do upadku nieludzkiego systemu ze wszech miar zasługują na godne miejsce w księdze dziejów naszego narodu - napisał Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 10 września 2018

List Prezydenta na uroczystości pogrzebowe śp. ks. abp. Szczepana Wesołego

W Jego osobie żegnamy niestrudzonego krzewiciela polskości i strażnika wartości chrześcijańskich. W roku stulecia odzyskania niepodległości Rzeczpospolita żegna wielkiego patriotę i syna górnośląskiej ziemi, zasłużonego kapłana - napisał Andrzej Duda. 
Niedziela, 9 września 2018

Życzenia dla społeczności żydowskiej z okazji Rosz ha-Szana (PL/ENG)

,,Z całą serdecznością kieruję do Państwa słowa przekazywane w tych dniach przez Żydów: abyście byli zapisani na dobry rok" - napisał Prezydent Andrzej Duda w liście z okazji Rosz ha-Szana. 
1 POPRZEDNIA 3456789  243
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.