przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 21 września 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas XI Zjazdu Gnieźnieńskiego

- Zjazdy Gnieźnieńskie dzięki temu, że organizowane są regularnie, stanowią przestrzeń, w której rozwija się dialog o wartościach i relacjach chrześcijaństwa ze światem współczesnym - podkreślał Andrzej Duda. 
Czwartek, 20 września 2018

Wystąpienie na spotkaniu z uczestnikami V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy

Cieszę się ogromnie, że możemy Was dzisiaj gościć, ale przecież przyjeżdżacie często do wolnej, suwerennej, niepodległej Polski, która ma swoje wielkie ambicje, ma świadomość swojej pozycji, swojego miejsca w świecie i światowej polityce - mówił Prezydent 
Czwartek, 20 września 2018

„Silne państwo musi mieć sprawnie działające, wiarygodne sądy” 

Nie ma żadnej wątpliwości, że wymiar sprawiedliwości wymaga pilnej naprawy po to, żeby służył wreszcie polskiemu społeczeństwu - mówił Prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia nominacji sędziowskich do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. 
Wtorek, 18 września 2018

Wypowiedź Prezydenta RP na wspólnej konferencji z Prezydentem USA 

Polska jest krajem atrakcyjnym, ma bardzo ważne strategiczne położenie w Europie. Jestem przekonany, że dla interesów Stanów Zjednoczonych – także związanych z bezpieczeństwem samych Stanów – obecność armii USA u nas jest istotna - mówił Andrzej Duda. 
Wtorek, 18 września 2018

Waszyngton. Wystąpienie na spotkaniu z okazji 100. rocznicy niepodległości 

Im trudniejszych doświadczeń nie szczędziła nam historia, tym większa okazywała się siła polsko-amerykańskiej przyjaźni i solidarności - mówił Prezydent na przyjęciu wydanym przez Ambasadora RP w USA z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. 
Poniedziałek, 17 września 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas Forum Biznesowego Trójmorza [PL/ENG] 

Jesteśmy świadomymi i odpowiedzialnymi członkami przestrzeni euroatlantyckiej. Dlatego nie wyobrażam sobie, aby Trójmorze mogło działać poza tymi granicami, ani tym bardziej wbrew tym organizacjom i ich wartościom - mówił Andrzej Duda podczas szczytu. 
Niedziela, 16 września 2018

Wystąpienie Andrzeja Dudy na Dożynkach Prezydenckich 

W ciągu ostatnich dwóch lat eksport polskiej żywności wzrósł trzykrotnie i stanowi obecnie 13 proc. całego naszego eksportu. To ogromna gałąź naszej gospodarki – gałąź, która staje się jednym z jej filarów - mówił Andrzej Duda na Dożynkach Prezydenckich. 
Sobota, 15 września 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas Zebrania Plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy 

My, Polacy, jesteśmy dumni z przynależności do świata chrześcijańskiego. Jesteśmy dumni z tego, że od dziesięciu i pół wieku współtworzymy cywilizację zachodnią, opartą na wspólnych, uniwersalnych wartościach - mówił Prezydent Andrzej Duda. 
1234567  65
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.