przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 11 listopada 2018

„Jestem przekonany, że pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego z nas” 

W każdym – wierzę w to głęboko – jest miłość do Ojczyzny, do niepodległej i suwerennej Polski – mówił Prezydent RP Andrzej Duda 11 listopada przed Grobem Nieznanego Żołnierza podczas głównych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. 
Niedziela, 11 listopada 2018

„Idźmy razem w atmosferze radości i hołdu dla bohaterów”

Chcę, żebyśmy szli pod naszymi biało-czerwonymi sztandarami razem, w atmosferze radości, hołdu dla naszych bohaterów i naszego państwa – mówił Prezydent, rozpoczynając Biało-Czerwony Marsz z okazji Odzyskania Niepodległości „Dla Ciebie Polsko”. 
Niedziela, 11 listopada 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas uroczystości przekazania Orderów Orła Białego 

Wierzę, że odznaczeni patrzą teraz na nas z góry i że przyjmują ten moment z satysfakcją, bo chciałbym, żeby czuli, że Rzeczpospolita, mimo że często minęło bardzo wiele lat, wciąż o nich pamięta i docenia to wielkie dzieło, które zrealizowali dla Polski. 
Sobota, 10 listopada 2018

„W wielkim dziele obrony RP żołnierz i jego życie są niezwykle cenne”

Człowiek, jego serce, jego patriotyzm, jego oddanie dla ojczyzny, dla rodaków, dla bliźnich, jest czymś najcenniejszym. Wiemy to doskonale, zwłaszcza teraz, kiedy wspominamy tych żołnierzy RP, którzy przynieśli nam tę upragnioną niepodległość - mówił. 
Sobota, 10 listopada 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas uroczystości odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego

Prezydent Lech Kaczyński przede wszystkim przekazywał nam ideę, którą miał i starał się wcielać ją w życie. I dlatego właśnie jest ten pomnik. To jest pomnik żywy, tak jak żywa jest jego idea - mówił Prezydent Andrzej Duda. 
Piątek, 9 listopada 2018

Prezydent: To w pewnym sensie Polaków portret własny

– Józef Piłsudski powiedział, że naród, który traci pamięć i nie pamięta swojej historii, przestaje być narodem, staje się jakąś społecznością czasowo zamieszkującą dane terytorium – przypomniał Prezydent podczas wernisażu „Znaki wolności". 
Czwartek, 8 listopada 2018

Wystąpienie podczas uroczystego podpisania umowy na dostawy amerykańskiego gazu 

– To są realne działania zmierzające do zapewnienia Polsce pełnego bezpieczeństwa energetycznego – powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystego podpisania długoterminowej umowy między PGNiG a amerykańską firmą na dostawy gazu do Polski. 
Poniedziałek, 5 listopada 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas wysyłki flag RP do polskich samorządów 

Flaga, która jest naszym narodowym symbolem – barwy, za które umierali nasi pradziadkowie, walcząc o wolną Polskę; za które umierali później, broniąc jej granic, i które dzisiaj są dla nas wielkim i wspaniałym symbolem - mówił Prezydent. 
1234567  70
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.