przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 24 lipca 2017

"W najbliższym czasie przedstawię nowe wersje projektów reformujących sądownictwo" 

Korzystam z prawa weta, bo ustawy wymagają zmian zapewniających zgodność z Konstytucją. Przedstawię nowe wersje projektów reformujących sądownictwo. Ludzie na to czekają - powiedział Prezydent RP w orędziu. 
Czwartek, 21 września 2017

Wykład dla kadetów Akademii Wojskowej West Point [PL/ENG]

Andrzej Duda jako pierwszy polski prezydent wygłosił wykład dla kadetów Akademii Wojskowej West Point. Jak zaznaczył, Polska zwiększa swe zdolności obronne poprzez budowę dobrze wyposażonej i wyszkolonej, nowoczesnej armii. 
Wtorek, 19 września 2017

Wystąpienie Prezydenta RP podczas 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ [PL/ENG] 

Wybór Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa na lata 2018-2019 odzwierciedla rosnący potencjał i zaangażowanie mojego kraju na rzecz zapewnienia międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa - powiedział Andrzej Duda w Nowym Jorku. 
Wtorek, 19 września 2017

"Polska bardzo zyskała na znaczeniu dzięki zbliżającej się obecności w RB ONZ" 

- Polska bardzo zyskała na znaczeniu dzięki zbliżającej się obecności w Radzie Bezpieczeństwa ONZ - powiedział prezydent na konferencji prasowej w Nowym Jorku. 
Niedziela, 17 września 2017

Wystąpienie Prezydenta RP na Dożynkach Prezydenckich w Spale 

Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim polskim rolnikom – za cały rok trudu, pracy. Tym, którzy od stuleci w Rzeczypospolitej żywią nas i bronią - mówił prezydent Andrzej Duda podczas Dożynek Prezydenckich w Spale. 
Piątek, 15 września 2017

Wystąpienie Andrzeja Dudy na spotkaniu prezydentów państw Grupy Arraiolos z mediami 

Powinniśmy jako Unia Europejska być nadal wzorcem, ale być otwarci. Mówić cały czas o tym, że inne państwa, inne narody będą mogły przystąpić do Unii Europejskiej, jeżeli spełnią określone warunki - podkreślał prezydent Andrzej Duda. 
Czwartek, 14 września 2017

Prezydent na forum Arraiolos: Rzeczą fundamentalną dla przetrwania UE są otwarte drzwi

Unia potrzebuje nowych państw, by jej gospodarka pozostawała konkurencyjna - mówił Andrzej Duda podczas dyskusji prezydentów państw Grupy Arraiolos. Polski prezydent wziął udział w panelu poświęconym rozwojowi gospodarczemu w Europie. 
Poniedziałek, 11 września 2017

Wystąpienie Prezydenta podczas inauguracyjnego posiedzenia Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

"Chciałbym, aby była świadomość lokalnego wkładu w odzyskanie niepodległości, aby w ten sposób budować wspólnotę i więź międzypokoleniową" - mówił prezydent Andrzej Duda 
Czwartek, 7 września 2017

Wystąpienie Prezydenta na spotkaniu z Polakami mieszkającymi w Kazachstanie

Chciałbym, żeby mieli Państwo poczucie, że że nie tylko pamięta o Was polski Kościół, ale że pamięta o Was także Rzeczpospolita ‒ tak jak Wy o Rzeczypospolitej pamiętacie – mówił prezydent Andrzej Duda w wystąpieniu. 
1234567  35
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.