przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 14 lutego 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z rodzinami wielodzietnymi

  |   To dzisiaj jest dzień, żeby Prezydent Rzeczypospolitej powiedział wszystkim mamom w Polsce to zwykłe: „Dziękuję” - mówi Prezydent Andrzej Duda To dzisiaj jest dzień, żeby Prezydent Rzeczypospolitej powiedział wszystkim mamom w Polsce to zwykłe: „Dziękuję” - mówi Prezydent Andrzej Duda

Szanowna Pani Minister,

Szanowni Państwo Ministrowie,

Szanowni Panowie Wojewodowie,

Wszyscy Drodzy Dostojni zebrani Goście,

Ale Przede wszystkim Wielce Szanowne Panie Mamy!

 

 

Pewnie pamiętacie te słynne, niezwykle wzruszające słowa: „Powiedzcie babci, że zachowałam się jak trzeba”. Słowa Danusi Siedzikówny, jedne z ostatnich słów, jakie w ogóle wypowiedziała. „Powiedzcie babci, że zachowałam się jak trzeba”. Ile razy czytamy w życiorysach polskich bohaterów: „wychował się w rodzinie o tradycjach patriotycznych”. To dzisiaj jest dzień, żeby Prezydent Rzeczypospolitej powiedział wszystkim mamom w Polsce to zwykłe: „Dziękuję”.

 

Dziękuję za wielki trud wychowania dzieci w duchu patriotycznym, w duchu służby. Jesteście Panie naszym największym dobrem narodowym, taka jest prawda. Nie ma Polska większego dobra niż polskie Matki, które wychowują dzieci, które dbają o dom, które troszczą się o to, aby tradycja była przechowywana, aby była przekazywana z pokolenia na pokolenie; dzięki którym Polska przetrwała 123 lata zaborów. Polska przetrwała w duszach czterech pokoleń Polaków, w ich sercach. To dlatego mogła się odrodzić w 1918 roku, i to dlatego możemy obchodzić w tym roku 100-lecie odzyskania niepodległości. Dzięki polskim Matkom, dzięki wielkiej opowieści, którą szeptały swoim dzieciom do snu.  Zobacz także: „Nie ma Polska większego dobra niż polskie Matki”

 

Dziękuję Wam za to – za ten trud wychowania, troski, przekazywania tradycji, pamięci, miłości, za to budowanie wspólnoty - największy, jaki jest w ogóle możliwy. Jak mówił Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński:  Naród jest rodziną rodzin. To Wy go budujecie. To Wasza wielka, niewysłowiona zasługa. To dzięki Wam istnieje Polska.

 

Te odznaczenia to bardzo skromny wyraz wdzięczności – bardzo skromny! Ale jestem niezwykle wzruszony, że mogłem Dostojnym Paniom te odznaczenia wręczyć. I że mogę wypowiedzieć słowa podziękowania dla Was za to że jesteście, że zawsze byłyście i za to, że dzięki Wam Polska trwa i będzie trwała. Z całego serca za to dziękuję, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.